Wspominałem już o możliwym pojawieniu się nowych słuchawek nausznych od Apple, a także o nowinkach w iMessage na iOS. Teraz przejrzałem pozostałe wiadomości, wśród nich nowe apki do fitnessu, a także nowe funkcje Apple Pencil.

Przyznaję, że trochę zaskakują mnie informacje na temat funkcji dla rysika Apple właśnie. Bo pamiętajmy, że przecieki dotyczą systemu iOS, a Apple Pencil dedykowany jest iPad OS. Kod systemu zawiera jednak nowy interfejs API o nazwie PencilKit. MacRumors informuje, że rysik może mieć zastosowanie przy pisaniu wiadomości i obsłudze kalendarza w systemie iOS. Być może będzie możliwość przetwarzania pisma ręcznego na pismo komputerowe. I to by mi się podobało. Mam jednak wątpliwości czy starsze modele obsługiwałyby Pencila? Myślę więc, że nie chodzi tyle o obsługę Pencila na iOS, tylko o właśnie iPadOS (które do niedawna były jednością).

IOS14 co nowego?

Niewiele natomiast wiemy na temat nowej aplikacji do fitness. Jej nazwa robocza to „Seymour”. Zagraniczne serwisy sugerują, że może to być dedykowana aplikacja na systemy iOS, watchOS i tvOS, oczywiście te w najnowszych odsłonach. Przypuszczalnie apka pozwoli na zarządzanie filmikami i ćwiczeniami.

Apple pracuje nad słuchawkami nausznymi?

TheVerge sugeruje natomiast, że w nowym systemie może pojawić się lepsza obsługa myszek w iPad OS (sam nawet nie testowałem obsługi myszki na aktualnej wersji systemu), monitorowanie tlenu we krwi dzięki Apple Watch, czy też zapowiadane od dawna urządzenie do śledzenia, tzw. AirTag.

Nowy system powinien pojawić się na jesieni tego roku wraz z premierą nowych modeli iPhone’ów.

źródło: TheVerge


Posłuchaj nas!