Najnowsza wersja systemu na iPhone przynosi wreszcie możliwość zastąpienia systemowej przeglądarki i klienta pocztowego swoimi ulubionymi aplikacjami. Deweloperzy dostosowują swoje aplikacje do iOS 14 i właśnie tej funkcji. Wśród nich można znaleźć już m.in. Sparka, Outlooka, Chrome, Edge, a także DuckDuckGo.

Poza widgetami, możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i klienta pocztowego w iOS 14, cieszy mnie najbardziej. Od długiego czasu Mail.app dla mnie nie istnieje, dlatego usunąłem klienta pocztowego Apple ze swojego smartfona. Safari nadal się na nim znajduje, jednak używam go sporadycznie. Na wszystkich urządzeniach korzystam z Brave z uwagi na bogatą ofertę przeglądarki pod względem prywatności. Nie mniej jednak, w trakcie tworzenia tego tekstu Brave nie umożliwia jeszcze ustawienia jako aplikacja domyślna. Są za to inne aplikacje, które już to umożliwiają.

iOS 14 – te nowości wydają się najlepsze, sprawdź je!

Spark i Outlook jako domyślne aplikacje w iOS 14

Po zaktualizowaniu swojego iPhone do iOS 14 pierwsze, co sprawdziłem, to aktualizacje aplikacji. Bam! Spark, mój ulubiony klient pocztowy, może być ustawiony jako aplikacja domyślna. Proces zmiany jest bardzo prosty. Wymagany jest oczywiście iOS 14 oraz zaktualizowana do najnowszej wersji aplikacja. Oczywiście, o ile developerzy udostępnili taką możliwość. Po aktualizacji lub ściągnięciu aplikacji należy przejść do jej ustawień. Tam znajduje się zakładka „Domyślna aplikacja poczty”. Po jej kliknięciu przejdziemy do następnego okna, w którym możliwe będzie wybranie aplikacji, która ma być dla nas główną.

spark ios

Microsoft również nie kazał czekać fanom mobilnego Outlooka. Aplikacja też umożliwia ustawienie jej jako domyślnej.

spark ios 2

Przeglądarki Chrome, Edge i DuckDuckGo jako domyślne aplikacje w iOS 14

O tym, że przeglądarka Chrome może być ustawiona jako domyślna w iOS 14, już informowaliśmy. Google nie czekało na ostateczne wydanie nowej wersji systemu na iPhone i wcześniej zaktualizowało Chrome. Dołączyły do niej kolejne przeglądarki, czyli cieszący się coraz większą popularnością Edge oraz DuckDuckGo. Procedura zmiany jest identyczna, jak w przypadku klienta pocztowego. Należy przejść do ustawień wybranej przeglądarki i uczynić ją domyślną.

chrome safari ios14

Jak wspominałem wyżej, nadal czekam na aktualizację Brave. A Wy jakie aplikacje ustawiliście jako domyślne? Może Safari i Mail.app Wam wystarczają? Komentarze są do Waszej dyspozycji :)