iOS 14 pozwoli na płacenie poprzez Apple Pay za pomocą kodu QR

Opublikowano 9.07.2020 8:40 -


Z każdym dniem pojawiają się ciekawsze informacje odnośnie funkcji, jakie przyniesie ze sobą nowa wersja systemu iOS z numerkiem 14. Oprócz słynnych już widgetów w iOS 14 doczekamy się płatności za pomocą kodów QR.

Tak przynajmniej wynika z kodu źródłowego systemu. Funkcja ta pozwoli na płatność poprzez Apple Pay po zeskanowaniu kodu kreskowego, albo kodu QR.

iOS 14 płatność za pomocą kodów w Apple Pay

Informacja, która pojawiła się w sieci jest o tyle zaskakująca, że wcześniej nic na ten temat nie było mówione. Do kodu dotarli redaktorzy 9to5Mac. Funkcja pojawiła się w nowej beta wersji dla deweloperów, która została wydana kilka dni temu. Specjaliści z serwisu 9to5Mac szybko dotarli także do interfejsu API, a to może sugerować, że płatności mogą być udostępniane firmom zewnętrznym.

iOS 14 przyjmowanie płatności

Takie rozwiązanie pozwoli także na przyjmowanie płatności w szybki sposób. Wystarczy wygenerować specjalny kod QR i dać go do zeskanowania innemu użytkownikowi, a ten będzie mógł błyskawicznie dokonać płatności.

GRUPOWE WIADOMOŚCI IMESSAGE

ios14 wiadomosci 2

Grupowanie wiadomości było zapowiadane już od dawna. Teraz staje się faktem. Chodzi oczywiście o tworzenie grup, podobnie jak ma to miejsce na Messengerze. Możemy zaprosić grupę znajomych, oznaczać ich i tworzyć ich awatary. Dla mnie – mega rozwiązanie!

IMESSAGE – USUWANIE WIADOMOŚCI

Były szanse, że Apple zaprezentuje możliwość edytowania i kasowania wiadomości. Na razie podczas konferencji nie zostało nic o tym powiedziane, czekamy na konkrety.

WWDC 2020 – IOS 14 – JAK BARDZO UPODOBNIA SIĘ DO ANDROIDA?

Bez problemu będziemy mogli wyświetlać informacje z aplikacji takich jak zdjęcia, booking na ekranie początkowym. Pogoda oczywiście też znajdzie dla siebie miejsce. Biblioteka widgetów jest ogromna, a każdy znajdzie coś dla siebie.

OBRAZ W OBRAZIE NA IPHONIE

Zrzut ekranu 2020 06 22 o 19.11.45

Kolejna nowość w iOS 14 to obraz w obrazie, coś, co znane jest z iPadOS zostaje przeniesione na iPhone’a.

źródło: 9to5Mac

Wieści z Rozładowani.pl