Najnowsze doniesienia pochodzą z obszernego raporty przygotowanego przez Bloomberga. Dowiadujemy się z niego, że gigant z Cupertino planuje dostarczyć na rynek 75 milionów iPhone’ów obsługujących 5G, a iOS 14 wskoczy do naszych telefonów jeszcze w tym miesiącu.

Takie optymistyczne założenia Apple pokazują, że pandemia zbyt wielkiego wpływu na popyt nie wywrze. Oby tylko dostawcy dali radę i linie produkcyjne nie zostały zatrzymane przez COVID-19.

Nowy iPad Air

Jeszcze tej jesieni, zgodnie zresztą z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, Apple zaprezentuje nowego iPada Air. Ma on przypominać iPada Pro (bez ramek i bardziej kanciaste kształty).

iOS 14 – co o nim wiemy?

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a.

ROZMOWY FACETIME NA IPADZIE

Wreszcie spora zmiana – podczas rozmów przychodzących nie dostaniemy zakrytego całego ekranu, bo “ktoś dzwoni”. Do tej pory nawet jak pracowaliśmy nad jakimś projektem, kiedy dzwonił telefon – cały ekran pokrywał się FaceTime’em. Teraz otrzymamy skromny pasek w górnej części ekranu.

NOWA WERSJA KALENDARZA W IPADOS 14

Tutaj wiele nie trzeba mówić – wygląda to tak, jakby designerzy Apple ostro wzorowali się na… Fantastical.

APPLE PENCIL NA NOWO

To ma być rewolucja. Rozpoznawanie pisma ręcznego ma być o wiele bardziej przyjazne. Podczas konferencji WWDC zapewniono, że będzie to bardziej komfortowe od pisania na klawiaturze. Cóż, nie mogę się doczekać testowania tej funkcji, gdyż pisanie na klawiaturze ekranowej zazwyczaj mnie dobija.

źródło: Bloomberg


Posłuchaj nas!