W środę dostępne do pobrania będą iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14. Nowy iOS 14 to przede wszystkim widgety. Wszystko to, co zostało zaprezentowane podczas czerwcowego eventu WWDC 2020.

WWDC 2020 właśnie się rozpoczęło. Znakomicie przygotowana konferencja, a na wstępie Tim Cook.  Szybko zaprezentował agendę wydarzenia, a tam oczywiście seria nowego oprogramowania: iOS, watchOS, macOS, tvOS i iPadOS.

WWDC 2020 – IOS 14 – JAK BARDZO UPODOBNIA SIĘ DO ANDROIDA?

Bez problemu będziemy mogli wyświetlać informacje z aplikacji takich jak zdjęcia, booking na ekranie początkowym. Pogoda oczywiście też znajdzie dla siebie miejsce. Biblioteka widgetów jest ogromna, a każdy znajdzie coś dla siebie.

OBRAZ W OBRAZIE NA IPHONIE

Kolejna nowość w iOS 14 to obraz w obrazie, coś, co znane jest z iPadOS zostaje przeniesione na iPhone’a.

IPADOS 14 – NOWOŚCI: WIDGETY NA IPADZIE!

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a.

ROZMOWY FACETIME NA IPADZIE

Wreszcie spora zmiana – podczas rozmów przychodzących nie dostaniemy zakrytego całego ekranu, bo “ktoś dzwoni”. Do tej pory nawet jak pracowaliśmy nad jakimś projektem, kiedy dzwonił telefon – cały ekran pokrywał się FaceTime’em. Teraz otrzymamy skromny pasek w górnej części ekranu.

NOWA WERSJA KALENDARZA W IPADOS 14

Tutaj wiele nie trzeba mówić – wygląda to tak, jakby designerzy Apple ostro wzorowali się na… Fantastical.

APPLE PENCIL NA NOWO

To ma być rewolucja. Rozpoznawanie pisma ręcznego ma być o wiele bardziej przyjazne. Podczas konferencji WWDC zapewniono, że będzie to bardziej komfortowe od pisania na klawiaturze. Cóż, nie mogę się doczekać testowania tej funkcji, gdyż pisanie na klawiaturze ekranowej zazwyczaj mnie dobija.