Przede wszystkim w iOS 13 pojawi się dark mode, czyli w prostym tłumaczeniu – tryb ciemny. Na punkcie tej funkcji szaleje już wielu użytkowników, tryb ten robi furorę. Sam jestem zapalonym zwolennikiem „ciemności” i często używam dark mode na Macu. Znacznie poprawia on korzystanie z urządzenia w nocy.

iOS 13 – CarPlay i iPad z nowościami

iPady także doczekają się nowości i nie będzie to nic „pobocznego”, bo zmianom ulegnie cały ekran główny. Doczekamy się zupełnie nowego widoku. Doczekamy się także możliwości przechodzenia między wieloma stronami w obrębie jednej aplikacji. Podobne rozwiązanie jest w przeglądarkach internetowych, gdzie przełączamy się pomiędzy poszczególnymi kartami. Nowy system od Apple usprawni również zarządzanie plikami na iPadach. iOS 13 to także ulepszenia w systemie CarPlay, czyli trybie samochodowym urządzeń Apple. Poprawiony będzie interfejs podczas połączenia z autem.

Zobacz także: Piekło zamarzło – Apple obniży ceny iPhone’ów

Według wcześniejszych informacji Apple wyciąga rękę także do programistów. Rozszerzona zostanie dostępność aplikacji dla różnych platform. Pozwoli to na przenoszenie aplikacji dedykowanych systemowi iOS na system macOS. Apple w tym roku wprowadza również nowe usługi, takie jak serwis wideo czy usługa subskrypcji czasopism w Apple News. Nowe rozwiązania są podobno uwzględnione w iOS 13 i będą wdrażane w aktualizacji.

Wiele osób było zawiedzionych systemem iOS 12, zarzucając, że jest to kontynuacja 11, bez szczególnych innowacji. Przy wersji 13 zapewne znajdzie się wiele malkontentów, ale już same przecieki sugerują, że nowości będzie sporo.