Dla fanów marki Apple wrzesień od wielu lat jest kluczowym okresem roku. To właśnie w tym miesiącu pojawiają się największe premiery od giganta technologicznego z Cupertino. Nie inaczej jest i tym razem. Już za tydzień, 10 września premiera nowych urządzeń Apple, wspominała o tym Marika w swoim tekście.

Już teraz mogę zaprosić od śledzenia naszych wpisów we wtorkowy wieczór za tydzień. Na pewno będziemy na bieżąco informować o tym, co Tim Cook pokaże na konferencji. Wróćmy jednak do samego iOS 13, którego premiera także lada dzień. Ekipa z MacRumors postanowiła pogrzebać w kodzie systemu i odkryła kilka ciekawostek. Okazuje się, że w interfejsie znajduje się m.in. ikonka trybu szkolnego, a także ikona zestawu do AR / VR.

https://dailyweb.pl/apple-zaprezentuje-nowe-iphoney-podczas-konferencji-juz-10-wrzesnia/

R E K L A M A

Tryb szkolny ma pojawić się na zegarkach Apple Watch. Ma on pomóc uczniom skupić się na nauce w godzinach szkolnych. Blokowany będzie wtedy dostęp do aplikacji, a także wyłączone zostaną powiadomienia na urządzeniu. Jedyną szansę na przebicie się będą miały połączenia alarmowe i alerty, oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Tryb szkolny może być dostosowany w aplikacji na iPhonie, w zależności od dnia tygodnia.

Inną funkcją, która pojawić ma się na Apple Watch, jest opcja śledzenia snu. Informacje na ten temat pojawiały się już od kilku miesięcy, ale beta wersje systemu tylko to potwierdzają. Aplikacja Sleep pozwoli na analizę schematów snu użytkownika. Dodatkowo aplikacja powiadomi nas, jeśli bateria będzie miała poniżej 30%, a my planujemy iść spać.

Apple już testuje beta wersję iOS 13.1. „Trzynastka” gotowa?

Doniesienia dotyczą także odkrytych funkcji w iOS na iPhone’a. Kod źródłowy systemu pokazuje, że pojawią się nowe opcje ustawień trybu słabego oświetlenie w aplikacji Aparat. Pojawić ma się także nowa funkcja „Turnieje”, ma być ona dedykowana dla gier wieloosobowych. Na razie jednak brak jest szczegółów na temat tego trybu.

Wczoraj pojawiły się także informacje na temat ikonki zestawu do AR lub VR. Serwisy donoszą, że może to być połączone z opcją wyszukiwania i śledzenia. Ma być połączona z aplikacją „Znajdź…”. Są duże szanse na to, że Apple zaprezentuje za tydzień także akcesoria GPS do lokalizowania urządzeń.

Na razie nie wiadomo, czy wspomniane funkcje pojawią się od razu w dniu premiery, czy też będą dodawane stopniowo przy następnych aktualizacjach. Na szczęście do premiery zostało już kilka dni i wszystkie niejasności zostaną rozwiązane.