iOS 13.7 dostępny - nowa wersja ostrzeże Cię o możliwości zakażenia COVID-19

Opublikowano 2.09.2020 10:38 -


Apple niespodziewanie szybko udostępniło oficjalną wersję iOS 13.7. Nowa aktualizacja zaledwie kilka dni temu doczekała się pierwszej - i jak się okazuje ostatniej - bety. Wczoraj wieczorem oficjalna wersja iOS 13.7 ujrzała światło dzienne.

W nowej wersji najważniejsza aktualizacja to funkcja informowania o możliwości narażenia się na zakażenie koronawirusem. Narzędzie to dostępne jest bez żadnych dodatkowych aplikacji, jednak do końca jeszcze nie wiadomo, jak ma to działać.

iOS 13.7 - aktualizacja od Apple

Uaktualnienie iOS 13.7 pozwala wyrazić zgodę na udział w systemie powiadamiania o narażeniu na COVID-19 bez potrzeby pobierania aplikacji. Dostępność tego systemu zależy od tego, czy wspierają go lokalne organy ochrony zdrowia. To uaktualnienie zawiera także inne poprawki błędów dotyczące iPhone’a.
Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem: https://support.apple.com/kb/HT201222

Ostrzeganie o COVID-19 w iOS 13.7

Sam dopiero teraz pobieram aktualizację. Jeśli uda mi się sprawdzić nową funkcję, na pewno zaktualizuję ten tekst. Niemniej zachęcam do pobrania aktualizacji, chociażby ze względu na inne łatki bezpieczeństwa, a także nowe Memoji.

Być może szybkie wypuszczenie aktualizacji wiąże się ze zbliżającą się premierą iOS 14, o której pisałem wczoraj. Są duże szanse na to, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni czternastka ujrzy światło dzienne.

IOS 14 – CO O NIM WIEMY?

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a.

wwdc iPadOS 8

ROZMOWY FACETIME NA IPADZIE

Wreszcie spora zmiana – podczas rozmów przychodzących nie dostaniemy zakrytego całego ekranu, bo “ktoś dzwoni”. Do tej pory nawet jak pracowaliśmy nad jakimś projektem, kiedy dzwonił telefon – cały ekran pokrywał się FaceTime’em. Teraz otrzymamy skromny pasek w górnej części ekranu.

NOWA WERSJA KALENDARZA W IPADOS 14

Tutaj wiele nie trzeba mówić – wygląda to tak, jakby designerzy Apple ostro wzorowali się na… Fantastical.

wwdc iPadOS 6

Wieści z Rozładowani.pl