iOS 13.1 oraz iPadOS są już dostępne. Sprawdzamy wprowadzone zmiany

iOS 13.1 oraz iPadOS są już dostępne. Sprawdzamy wprowadzone zmiany

Opublikowano 26.09.2019 8:10 -


Użytkownicy urządzeń Apple doczekali się wreszcie pierwszej aktualizacji nowego systemu. Co ciekawe, pojawiły się aż dwie wersje oprogramowania – zupełnie odrębna dla iPad’a, a druga dla iPhone’a. Każda z nich od teraz będzie osobno rozwijana, by uzyskać możliwie jak najbardziej dopasowany system do konkretnego typu sprzętu. Większość funkcji nadal będzie tworzyła część wspólną obu oprogramowań, jednak pojawią się również różnice.

Od premiery najnowszego systemu dla urządzeń mobilnych Apple nie minęło wiele czasu, jednak użytkownicy szybko dopatrzyli się wielu błędów, które przeszkadzają im w codziennym korzystaniu ze sprzętu. W związku z tym producent nie kazał długo czekać na pierwszą aktualizację z poprawkami, która ukazała się dwa dni temu. Jeśli jesteście użytkownikami iPhone’a, to na pewno zauważyliście już co najmniej kilka zmian. Powiem Wam jednak pokrótce, czego się spodziewać po zaktualizowaniu systemu i gdzie szukać nowych funkcji.

Co tak naprawdę zmienia aktualizacja do iOS 13.1?

Apple niejednokrotnie pokazało już, że bardzo zależy mu na komforcie użytkowników, korzystających z jego sprzętu. I tym razem nie trzeba było czekać długo na pierwsze poprawki do najnowszego iOS’a 13, który zadebiutował zaledwie tydzień temu. Co zyskają właściciele iPhone’ów po zainstalowaniu poprawki 13.1 na swoim sprzęcie? Przede wszystkim została wprowadzona aktualizacja emoji o 24 nowe obrazki, a także te prezentujące zwierzęta staną się dokładniejsze pod względem anatomicznym.

Poprawione emoji w iOS 13.1

Największą zmianą, jaką dostrzegli użytkownicy, jest nowa wersja kałamarnicy, która do tej pory nie była zgodna z rzeczywistym jej wyglądem. Chodzi przede wszystkim o syfon wykorzystywany do sprawnego poruszania się w wodzie. Na emoji Apple ukazało go na przodzie, kiedy w rzeczywistości znajduje się on z tyłu. W aktualizacji została uwzględniona ta zmiana i szybko wprowadzona, by wszystkie zwierzęta wyglądały właściwie.

ios 13.1

Jednak nie tylko w przypadku kałamarnicy Apple popełniło błąd w jej odwzorowaniu. To samo dotyczy komara, który miał nieparzystą liczbę nóg, a po aktualizacji otrzymuje jedną dodatkową, dzięki czemu wreszcie wygląda tak, jak powinien. Oczywiście zmiany wprowadzone w emoji nie są tak istotne, jak te systemowe. Na przykład dotyczące usunięcia dostępu z kontaktów z poziomu zablokowanego ekranu. Niemniej jednak to właśnie ten element aktualizacji najbardziej rzucił się w oczy użytkownikom.

A co z iPadOS?

Początkowo premierę systemu zapowiedziano na 30 września. Jednak przymus wprowadzenia zmian do iOS’a prawdopodobnie wpłynął na decyzję Apple także w tym przypadku. Co pojawi się w nowym oprogramowaniu na iPad’y? Użytkownicy będą mogli dodać widgety do ekranu głównego, które pojawią się tuż obok ikon aplikacji, ulepszenie wielozadaniowości oraz wiele więcej.

W związku z faktem, że jest to pierwsza tak duża zmiana, na pewno w krótkim czasie będzie można się spodziewać aktualizacji z poprawkami.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl