iOS 13.1.1. z poprawkami dotyczącymi ładowania i wielu innych problemów

iOS 13.1.1. z poprawkami dotyczącymi ładowania i wielu innych problemów

Opublikowano 30.09.2019 9:06 -


Od ostatniego wpisu, dotyczącego aktualizacji iOS, nie zdążył minąć nawet tydzień. W tym czasie użytkownicy sprzętu od Apple doczekali się kolejnych poprawek działania swoich urządzeń. Wśród nich pojawiła się poprawka ładowania czy współdziałania systemu z zewnętrznymi aplikacjami klawiatur, które przesyłały wrażliwe dane. Na szczęście już teraz każdy może pobrać oraz zainstalować najnowszą aktualizację iOS 13.1.1.

Apple za każdym razem stara się jak najszybciej rozwiązywać wszystkie problemy związane z użytkowaniem ich sprzętu. Zwłaszcza kiedy na rynku pojawia się nowy system operacyjny, poszerzający możliwości smartfona. W tym przypadku priorytetem jest wypuszczenie odpowiednich aktualizacji, na które jak widać, nie trzeba było czekać. Nawet jeśli nie jesteście użytkownikami iPhone'ów, to na pewno ciekawi Was, z jakimi problemami musieli sobie radzić ich właściciele.

ios 13

Zmiany, jakie wprowadza iOS 13.1.1

Już podczas pojawienia się pierwszej aktualizacji producent powiedział, że niestety zarówno iOS, jak i iPadOS mają problemy z zewnętrznymi klawiaturami. Aplikacje zmieniające standardowe motywy miały przesyłać dane użytkowników bez ich pozwolenia. Taka nieprawidłowość wydaje się naprawdę groźna, dlatego w najnowszej aktualizacji nie mogło już zabraknąć łatki rozwiązującej ten problem. Przy okazji wypuszczania iOS'a 13.1.1. producent zadbał również o poprawkę dotyczącą baterii, która po aktualizacji do wersji iOS 13 zaczęła bardzo szybko znikać.

A co z problemem odzyskiwania kopii zapasowej?

Wielu użytkowników, aktualizując swoje smartfony, miało obawy dotyczące utraty wszystkich danych. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że tworząc kopie zapasowe, również mogą ich nigdy nie odzyskać. Na szczęście Apple zadbało i o ten problem, aby zapewnić posiadaczy iPhone'ów o bezpieczeństwie przechowywanych przez nich danych. Przy okazji ulepszono również rozpoznawania głosu przez Siri czy powolną synchronizację powiadomień.

ios 13

Wersja iOS 13.1.1. to dopiero początek wprowadzania poprawek przez Apple do nowego systemu. Przed specjalistami jeszcze wiele pracy, zanim uda im się osiągnąć stabilną wersję, co zwiastuje powstanie kolejnych aktualizacji w niedługim czasie. Póki co warto zainstalować nowe poprawki, które znacznie usprawniają korzystanie z iPhone'ów.

Źródło: The Verge