iOS 10.2 już dostępny. Co nowego?

iOS 10.2 już dostępny. Co nowego?

Opublikowano 14.12.2016 10:43 Aktualizacja: 13.06.2020 13:33 -


Premierę miały właśnie trzy aktualizacje systemów operacyjnych od Apple. Tak, trzy – bo prócz iOS, nowych wersji doczekały się tvOS 10.1 i watchOS 3.1.1, odpowiednio dla Apple TV i inteligentnych zegarków Apple.

Media okrzyknęły już tę aktualizację jako “drugą, wnoszącą tak dużo zmian do systemu udostępnionego przez Apple’a we wrześniu tego roku.”. Oczywiście – duża jest, ale zależy dla kogo. W Polsce bowiem wielu nowości nie uświadczymy.

Co nowego w iOS 10.2?

Nowe uaktualnienie wprowadza przede wszystkim nową aplikację o dość prostej nazwie – TV. Za jej pomocą będzie można wyszukiwać materiały wideo z wielu usług dających dostęp do materiałów VOD w jednym miejscu. Niestety nie w Polsce. Aplikacja działa jedynie w Stanach Zjednoczonych, bowiem współpracuje ona jedynie z amerykańskimi stacjami telewizyjnymi. Pomyślicie: przecież mamy Netflixa. Owszem – mamy, ale aplikacja nie przyda się nawet do jego przeszukiwań. Powód jest prosty: Netflix nie zdecydował się na umieszczenie swojej bazy w nowej aplikacji Apple.

Więcej niż tysiąc słów – nowe emoji

iOS 10.2 to około setki nowych emoji przedstawiających – jak czytamy w opisie aktualizacji – osoby, żywność, zwierzęta, sporty i zawody. Dzięki nim obraz wyrazi jeszcze więcej niż tysiąc słów. ;-)

Ulepszenia dla zdjęć

Nowa aktualizacja to ciekawe usprawnienie zdjęć. W trybie Live Photo od teraz będzie rejestrowane więcej klatek na sekundę, poprawiona została także stabilizacja obrazu. Ulepszono też grupowanie fotografii w sekcji Osoby, którą znajdziemy w aplikacji Zdjęcia. Wspomnienia nie powinny już dodawać do automatycznie generowanych filmów zrzutów ekranu, szkiców i potwierdzeń. Dodano obsługę kolejnych plików RAW, a obiektyw ma być poprawnie aktywowany po przejściu z rolki zdjęć do aparatu.

Aparat zapamięta także, z którego trybu korzystałeś ostatnio i automatycznie uruchomi wybraną opcję.

Nowe efekty w iMessenger

Rzadko kiedy na swoim iPadzie korzystam z aplikacji iMessenger, dlatego też rzadko kiedy stosuję te opcje. Wspomnę jednak, że iMessenger wraz z nową aktualizacją iOS’a zyskał dwa nowe pełnoekranowe efekty: Miłość i Uroczystość.

Co więcej?

Poprawek i ulepszeń doczekała się aplikacja Mail. Dodatkowo, w aplikacji Muzyka powróciły oceny i ułatwiono dostęp do powtarzania i mieszania utworów, które mamy w swojej biblioteczce. Prócz nowych tapet dodano także opcję wyłączenia jakiejkolwiek reakcji urządzenia przy długim naciśnięciu przycisku Home. Oprócz opisanych zmian wprowadzono jeszcze szereg innych, naprawiających mniejsze błędy systemu operacyjnego od Apple.

Nowa aktualizacja dostępna jest bezpłatnie dla użytkowników iPhone’ów 5 i nowszych, iPadów 4 i nowszych oraz iPoda Touch 6. generacji. Zagraniczne serwisy radzą jednak wstrzymać się z nią przynajmniej kilkanaście godzin – Apple ostatnio zaliczyło kilka wpadek ze swoimi aktualizacjami, a po takim czasie będzie wiadomo, czy wszystko działa poprawnie.

Co nowego w tvOS 10.1 i watchOS 3.1.1?

Nowa wersja tvOS wprowadza aplikację TV, jednak – podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych – w Polsce nie jest ona dostępna. Do tego szereg poprawek dla mniejszych błędów. watchOS 3.1.1 prócz udoskonaleń i poprawek, nie wprowadza niczego nowatorskiego.

Sam z instalacją się jeszcze trochę wstrzymam, ale jeśli już to zrobiliście – dajcie znać, jak Wasze wrażenia!

Wieści z Rozładowani.pl