Inwazja Starlinków dzisiaj wieczorem! Zobacz rozkład jazdy na środę

Opublikowano 19.08.2020 13:48 -


Ostatnie noce dla miłośników obserwacji nieba są rewelacyjne. Pełen wypas, szczególnie że mamy wakacje i dni wolne. Można nocki zatem zarywać. Dzisiaj wieczorem kolejna okazja do obserwacji przelotów satelitów Starlink od SpaceX.

Wystrzelona niedawno seria ciągle krąży dość blisko Ziemi. Wieczorem będzie widoczny jeden dość pokaźny przelot. Zobaczcie, o której godzinie patrzeć w niebo.

PRZELOTY STARLINK w środowy wieczór 20.08.2020:

  • 22:15 – widoczne na południowym horyzoncie (będą lecieć od zachodu)

Zajrzyj jeszcze wieczorem do tego tekstu, bo może pojawić się aktualizacja godzin!

STARLINKI OD SPACEX – ALE O CO CHODZI? CO TO JEST?

Satelity mają stworzyć olbrzymią sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku, a do dzisiaj wysłano 9 zestawów.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

SpaceX chce zapewnić dostęp do internetu na całym świecie. W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych, a także w Kanadzie.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny, a co najlepsze – działa. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl