Dzisiaj bezpłatna alternatywa o nazwie Intro.js, skrypt który w roli przewodnika po stronie WWW spisuje się wyśmienicie. Pośród wszystkich cech ma tą najważniejszą, jest zupełnie darmowy. Zaczynając jednak od samego początky; czym właściwie są takie przewodniki? Otóż ich głównym zadaniem jest zaprezentowanie chociażby możliwości strony internetowej, poprzez omówienie elementów w interaktywny sposób. Można za ich pomocą także tworzyć bardzo wygodne dla użytkowników instrukcje obsługi, które za rękę poprowadzą i wyjaśnią obsługę witryny czy też aplikacji WWW (demo Wam wszystko wyjaśni).

Przejdźmy do pozostałych zalet tego narzędzia, pomijając tą najważniejszą – że jest bezpłatny. Otóż skrypt jest bardzo lekki, co nie wpłynie na wydajność waszej strony (łącznie 6KB). Prócz tego Intro.js obsługuje wszystkie najnowsze przeglądarki internetowe i jak zapewnia twórca, prawdopodobnie IE 10 także (sprawdziłem, śmiga :-) ). Działają także skróty klawiszowe, czyli za można w wygodny sposób nawigować przejścia  strzałkami na klawiaturze.

Zdecydowany lubikowy znak jakości :-)

[s_button link=”https://usablica.github.com/intro.js/” color=”#57839F” ]Demo[/s_button] [s_button link=”https://usablica.github.com/intro.js/” color=”#57839F” ]Pobierz[/s_button]

 


Posłuchaj nas!