iep

Dokładnie 16 sierpnia 1995 roku na rynek trafiło płatne rozszerzenie systemu Windows 95, a wraz z nim przeglądarka, do dziś dzień towarzyszy systemom operacyjnym Microsoftu, jako zintegrowana część pakietu.

Możecie w to wierzyć lub nie, ale przeglądarka Microsoftu miała swoje lata świetności, tak, wg. statystyk był to okres 2002-2003 z 95% udziałem w rynku! Obecnie program stracił na popularności. Na świecie IE jest na drugiej pozycji z udziałem na poziomie około 17%. W Polsce program znajduje się na trzecim miejscu – po przeglądarce od Google i ognistym lisku.


Zobaczcie jak wyglądało to 20 lat temu..

internetexplorer

Jak wiecie wraz z premierą nowego systemu Windows 10 kariera IE dobiegła końca. Czy nowa przeglądarka Microsoft Edge odbuduje straty? Z tego co pisaliście już są wśród nas zwolennicy i Ci, którym nowe dziecko nie do końca przypadło do gustu.

Osobiście IE pokazał mi internet, od niego wszystko się zaczęło, ale nie będę też ukrywał, że przez ostatnie hmm 10 lat używałem go tylko po reinstalacji systemu, do ściągnięcia instalki docelowej przeglądarki, kiedyś Firefox, a teraz już tylko Chrome od Google. Wszystkiego co najlepsze IE, pamiętamy…

Autor: Łukasz Szendzielarz