Użytkownicy poczty w Interii mogą już korzystać z nowej usługi i opłacać swoje rachunki z poziomu skrzynki mailowej. Usługą objęto wszystkie konta pocztowe w Interii, czyli ponad trzy miliony adresów e-mail Polaków. Wiadomości od zweryfikowanych wystawców, zawierające rachunki i faktury, będą od teraz automatycznie wyróżnione i wzbogacone opcją płatności.

Sposób użytkowania skrzynki zmienia się, a liczba maili tzw. transakcyjnych rośnie wykładniczo. Coraz częściej zastępujemy pękające w szwach teczki z „papierami”, kontem pocztowym, na którym przechowujemy umowy, potwierdzenia, a przede wszystkim faktury. To wyznacza drogę rozwoju naszych usług – mówi Małgorzata Koperek, szefowa Działu Poczty Interii. – Wierzymy, że bezpieczeństwo, dostępność, szybkość i prostota korzystania z naszej nowej usługi spotka się z uznaniem i zaufaniem naszych użytkowników – dodaje Małgorzata Koperek.

Projektowi wsparcia udzieliła Visa – globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi. – Każdego dnia tworzymy i rozwijamy rozwiązania, które umożliwiają szybkie, wygodne i bezpieczne płatności cyfrowe. Opłacanie rachunków bezpośrednio z poziomu skrzynki e-mailowej to jeden ze sposobów na to, by płatności stawały się coraz bardziej intuicyjne – mówi Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer CEE w Visa.

Rozwiązanie zostało zaprojektowane w sposób, który maksymalnie ułatwi proces opłacania rachunków. Dzięki specjalnemu folderowi, do którego będą dostarczane maile z fakturami, użytkownik będzie mógł zarządzać swoimi płatnościami w jednym miejscu. Jednocześnie każdy użytkownik indywidualnie zadecyduje, czy chce włączyć nową usługę na swoim koncie.

Partnerem technologicznym usługi Interia Rachunki jest spółka BillBird, a płatności będą realizowane za pośrednictwem centrum Polskich ePłatności Online.

W serwisie pocztowym Interii swoje konta ma około 10% polskich internautów (żródło: badanie Gemius/PBI, marzec 2019).


Materiał prasowy dostarczony przez markę Interia.