W sumie do wielkiego finału zostało jeszcze parę dni, jednak z czystej ciekawości spojrzałem co ciekawe z naszej branży jest do kupienia. Pomijając atrakcyjne programy, zyskujące miliony fanów w krótkim czasie na Facebooku i inne spamerskie śmieci moją uwagę przykuły inne, dość ciekawie zapowiadające się licytacje.

Popularna sieć komórkowa, która mocno afiszuje się podjęta współpracą z WOŚP wystawiła dwie aukcje internetowe, w których do kupienia są atrakcyjne numery telefonów. Są to tzw. złote numery i niezależnie od okoliczności w jakich były one wystawiane, zawsze osiągały ogromne sumy, gdyż z marketingowego punktu widzenia, łatwy numer telefonu to podstawa(?). Czy jednak jest to aż tak ważne, by wydawać za to duże pieniądze? O ile tutaj cel jest szczytny, o tyle ich wartość powinna być jak najwyższa. Odnoszę jednak wrażenie, że kupują je ludzie, którzy mają za dużo pieniędzy, ale to materiał na inny wpis ;-)

Do kupienia jest nr 536 000 000 a także nieco mniej atrakcyjny 536 000 006, które aktualnie osiągnęły cenę, odpowiednio 4 i 3 tys. złotych. Play dorzuca dodatkowo do każdej aukcji telefon. Z pewnością cena na tych wartościach się nie skończy i jestem pewien, że osiągnie wartość co najmniej dwu-cyfrową.

Inną dość ciekawie zapowiadającą się aukcją, jest licytacja numeru GG o wartości 20. Aktualnie jego cena, opiewa na 26 tys. złotych. Jak zapewnia Gadu Gadu, zeszłoroczny numer 19 osiągnął cenę 35 tysięcy złotych.

Czytelnicy lubik.info!

W trakcie trwania finału, także na blogu przygotuję licytację charytatywną. Niebawem więcej informacji :-)