Interaktywne elementy w transmisjach live już wkrótce – Facebook przejmuje Vidpresso

Interaktywne elementy w transmisjach live już wkrótce – Facebook przejmuje Vidpresso

Opublikowano 22.08.2018 21:07 -


Facebook stawia na rozwój swojej „filmowej części” – Mark Zuckerberg przejął ostatnio platformę Vidpresso. Obie firmy nie podają kwoty transakcji, choć możemy domyślać się, że ta opiewa na kilka(naście?) milionów dolarów. Opracowana przez zespół Vidpresso pozwala w prosty sposób dodawać interaktywne elementy do materiałów video. Kiedy możemy spodziewać się ich na Facebooku?

O platformie Vidpresso być może już kiedyś słyszeliście. Stworzone przez jej twórców rozwiązania pozwalają na dodawanie do materiałów live interaktywnych elementów, takich jak komentarze, ankiety czy pytania kierowane do prowadzących przez widzów. Zaletą rozwiązania jest jego prostota – jak czytamy na stronie usługi, jest ona porównywana do kodu HTML. Stąd też mogą z niej korzystać nawet najmniej zaawansowani internetowi twórcy.

Vidpresso w Facebooku, ale nie na wyłączność

O transakcji poinformował sam zespół Vidpresso na swojej stronie internetowej. Z komunikatu możemy dowiedzieć się, że owszem – firma została przejęta przez Facebooka i od tej pory jej zespół będzie pracował w jego siedzibie, ale jednocześnie platforma nadal będzie obsługiwała swoich dotychczasowych partnerów. Wśród nich znajdują się między innymi tacy giganci, jak BuzzFeed, Nasdaq, Turner Sports i TED oraz wiele, wiele innych.

Włączenie Vidpresso do stajni Facebooka pozwoli twórcom materiałów live na wzbogacenie swoich produkcji rozwiązaniami dostarczanymi przez przejęty zespół. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się w transmisjach na żywo. Jedno jest pewne – pozwolą one na uatrakcyjnienie udostępnianych materiałów i wpłyną na dostarczaną odbiorcom – szeroko rozumianą – jakość. Jak już wspominałem, zapisy umowy nie są ujawnione, stąd też nie wiadomo jak długo Mark Zuckerberg pozwoli swojej „nowej załodze” dostarczać rozwiązanie innym firmom.

Wieści z Rozładowani.pl