Jak wiemy oprogramowanie od Apple, zarówno na urządzenia mobilne (iOS, watchOS i iPadOS), jak i to na Maki (macOS) stale jest rozwijane. Co kilka tygodni pojawia się aktualizacja, a raz do roku większy update do nowej wersji. Właśnie pojawiły się informacje na temat aktualizacji oznaczonej 11.3.

Wersja beta już krąży wśród deweloperów, a jedną z ciekawszych zmian ma być ładowanie baterii w zależności od planów w kalendarzu. Dotyczy to oczywiście MacBooków.

Inteligentne ładowanie MacBook’a dzięki macOS 11.3

Jeden ze stałych współpracowników serwisu MacRumors, Steve Moser, pogrzebał w kodzie najnowszej wersji i odkrył, że macOS w wersji Big Sur 11.3 naładuje nam Maka po ówczesnym spojrzeniu w kalendarz. Przykładowo, jeśli mamy zaplanowane spotkanie na godzinę 14, Mac do tego czasu będzie w 100% naładowany. Według znaleziska w kodzie, urządzenie rozpocznie ładowanie nawet 3 godziny przed spotkaniem, w zależności od poziomu naładowania baterii.

Inteligentne ładowanie pojawiło się już w ostatnich MacBookach od Apple. Pozwala na optymalizację czasu pracy na baterii, ucząc się zachowania użytkownika. System nie pozwala na pełne ładowanie wiedząc, że przejdziemy na pracę na baterii, ostatnie procenty ładowane są w o wiele wolniejszym tempie. Podobne rozwiązanie znamy już z iPhone’ów.

Nowa wersja macOS 11.3 powinna zostać wydana oficjalnie w marcu 2021.