Google wdraża nowość od swoich inteligentnych głośników, korzystających z możliwości Asystenta Google. Będą obsługiwać platformę streamingową producenta iPhone, czyli Apple Music. 

Asystent Google pojawi się na telewizorach Samsung. Amazon Alexa i Bixby już tam są

Głośniki Google z Asystentem mogą odtwarzać utwory z Apple Music

Głośniki stworzone przez Google, a wyposażone w Asystenta, zyskują obsługę Apple Music. Platforma streamingowa producenta MacBooków to kolejna opcja odtwarzana muzyki na inteligentnych głośnikach. Od dłuższego czasu można korzystać np. z konkurencyjnego Spotify. Google podaje, że muzyki z Apple Music będą mogli posłuchać użytkownicy takich głośników, jak: Nest Audio, Nest Hub Max, czy też Nest Mini. Firma podaje, że to nie koniec listy, podkreślając, że to możliwość urządzeń z wbudowanym Asystentem Google.

Zegar z wbudowanym Asystentem Google ma sens? Lenovo prezentuje Smart Clock Essential

Jak skorzystać?

Żeby skorzystać z tego dobrodziejstwa, należy połączyć aplikację Google Home z kontem w ramach usługi Apple Music. Dalsza procedura jest już taka sama, jak w przypadku korzystania z innych możliwości Asystenta Google, czyli wypowiadamy odpowiednią prośbę. Jeśli będziemy chcieli, to możemy Apple Music ustawić jako główną usługę, z której słuchamy muzyki, a także korzystać z niej na wszystkich urządzeniach, jakie mamy w domu i jednocześnie odtwarzać na nich ten sam utwór lub playlistę. Niestety, żeby nie było za pięknie, Google uruchamia możliwość korzystania z Apple Music w inteligentnych głośnikach tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz w Japonii. Niestety nie ma żadnej informacji na temat pojawienia się tej opcji w kolejnych krajach. 

Źródło: Google