Waga łazienkowa – możliwości

Ci, którzy dotąd korzystali wyłącznie z tradycyjnej wagi łazienkowej, mogą być bardzo zaskoczeni poziomem zaawansowania nowoczesnych wersji tych rozwiązań. Przede wszystkim urządzenia te umożliwiają dokładny pomiar wagi, ale to tylko ich podstawowa funkcja. Mają one również motywować do zmiany stylu życia, aktywności i nie tylko, ale możliwości sprzętu uzależnione są od danego modelu. Przy okazji nie są to drogie urządzenia – ich ceny wahają się od 100 do 150 zł. Funkcje wag sprawdzimy na podstawie Xiaomi Mi Composition Scale, sprzętu dostępnego w sklepie mi-store.pl.

Na początku czerwca 2020 roku waga ta kosztowała 159 zł i była najdroższym modelem takiego sprzętu, jaki  dostępny jest w ofercie firmy.

Mi Composition Scale to waga, które pozwala kontrolować 10 różnych parametrów ciała, a konkretnie:

  • wagę,
  • BMI – wskazuje optymalną wagę w stosunku do wzrostu,
  • masę mięśniową,
  • masę kostną – czyli gęstość kości, która pogarsza się z wiekiem,
  • podstawowy metabolizm,
  • ocenę ciała,
  • poziom tłuszczu,
  • tłuszcz trzewny – to on powstaje wokół organów człowieka i z czasem staje się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych,
  • wynik BMI – wylicza BMI dla użytkownika,
  • zawartość wody – wskaźnik zawartości wody w organizmie powinien wynosić co najmniej 50 proc., ale to się zmienia wraz z wiekiem.

W urządzeniu tym zastosowano nowoczesne algorytmy, które umożliwią dokładne pomiary wagi i wyliczanie innych wskaźników. Sprzęt jest kompatybilny z aplikacją Mi-Fit, podobnie zresztą jak smartbandy Xiaomi, co pozwala na archiwizowanie wyników i analizowanie osiągniętych efektów. Mi Composition Scale nie jest jednak inteligentną wagą przeznaczoną wyłącznie dla sportowców czy osób aktywnych fizycznie. To sprzęt dla całej rodziny, z którego korzystać mogą również dzieci. Waga rozpozna, czy obecnie użytkuje ją dziecko czy osoba dorosła – może wykrywać tożsamość automatycznie i zachowywać informacje aż o 16 osobach, dzięki czemu wszyscy korzystający mogą mieć swój unikatowy profil.

Powierzchnia urządzenia jest antypoślizgowa, co sprawia, że ryzyko upadku z wagi jest niewielkie. Sprzęt wykonano z wysokiej jakości szkła hartowanego i wyposażono w jasny wyświetlacz. Kiedy z urządzenia nikt nie korzysta, to jest ono w trybie uśpienia. Wystarczy jednak stanąć na wadze i po 3 sekundach diody LED zaczną pokazywać wyniki. Co ciekawe, sprzęt dopasuje jasność wyświetlacza do aktualnych warunków. To rozwiązanie, który idealnie pasować będzie do nowoczesnych wnętrz – może stanowić imponujący element aranżacji. Urządzenie waży 1,6 kg, podaje wyniki w kilogramach lub funtach, a zakres ważenia wynosi w jego przypadku od 5 do 150 kg. Sprzęt zasilany jest 4 bateriami AAA.

Wybór najlepszego rozwiązania

Waga Mi Smart Scale, która podaje wyniki z dokładnością do 100 g, ale zapewnia trochę mniej funkcji i inaczej wygląda. Które rozwiązanie jest lepsze? To kwestia oczekiwań. Sportowcy i osoby, które chcą dokładnie kontrolować stan swojego zdrowia, mogą postawić na nowoczesną wagę Xiaomi Mi Composition Scale, która daje więcej możliwości. Jeśli jednak oczekiwania użytkowników są mniejsze, to dobrym rozwiązaniem może być Mi Smart Scale, która również zapewnia wiele funkcji.


Artykuł sponsorowany stworzony przez markę Mi-Store