Yeelight Led Ceiling Light to minimalistyczna lampa, która może pasować właściwie do każdego wnętrza. Wygląd to nie jest jednak jej jedyny atut.

Lampę jesteśmy w stanie spiąć z aplikacją mobilną, dzięki czemu mamy dostęp do jej wszystkich funkcji. A tych, jak na lampę sufitową, jest całkiem sporo. Zacznijmy jednak od montażu, który jest bardzo prosty. W zestawie mamy wszystko, co będzie potrzebn,e aby umieścić lampę na suficie, wkręty oraz kołki. Podłączenie zasilania do lampy nie będzie od nas nawet wymagało śrubokrętu.

DSC04099

Yeelight Led Ceiling Light – montaż

W bazie, którą mocujemy do sufitu znajduje się kostka, która pozwala zamocować przewody zasilające oraz uziemienie poprzez wciśnięcię przycisku. Wciskamy, miejsce na kabel się luzuje, wsadzamy przewód, puszczamy przycisk i się zaciska. Gotowe. Pozostaje tylko ułożyć kable tak, aby nie przeszkadzały. Na środku bazy jest złącze, które zasili lampę w każdej pozycji.

R E K L A M A

DSC04100

DSC04101 DSC04102

Sam niedawno montowałem podobną lampę, którą do bazy dało się założyć tylko pod pewnym kątem. Nie było to zbyt problematyczne, ale sporo się nakombinowałem, aby z obu stron dopasować lampę do bazy. W przypadku lampy Yeelight tego problemu nie ma. Złącze na środku jest w stanie zasilać lampę w każdym ustawieniu. Przymierzamy lampę tak, aby pasowała do okrągłego złącza w bazie i dociskamy. Klik i gotowe.

Ściągnięcie jest równie proste. Po bokach mamy dwa uchwyty, wystarczy je popchnąć i lampa wyskoczy ze złącza. Zarówno lampa, jak i baza są solidnie wykonane. Muszą być ze względu na normę IP60, która świadczy o szczelności. Znaczy to również, że nie musimy się martwić o kurz oraz owady, które mogą się dostać do środka.

DSC04103

Lampa świeci równomiernie, dzięki umieszczeniu 240 diód marki OSRAM na tak małej przestrzeni. Dodatkowo lampa wyposażona jest w system chłodzenia, odprowadzania ciepła, który pozwala na dłuższe użytkowanie. To dość istotna cecha, biorąc pod uwagę ile diod znajdziemy w środku, a te potrafią wydzielać sporo ciepła.

DSC04104

Obsługa

Lampę możemy obsługiwać na kilka różnych sposobów. Oczywiście do dyspozycji mamy włącznik światła umieszczony na ścianie. Jednak jest też kilka innych, dzięki którym można o nim zapomnieć.

Jesteśmy w stanie ustawić pewne automatyzacje. W aplikacji Yeelight mamy dostępne różne tryby takie jak: wschód oraz zachód słońca lub światło księżyca. Mamy możliwość podpięcia lampy do opaski MiBand, dzięki czemu sama będzie się wyłączała. W trybie Moonlight lampa ściemnia się do jasności 0.1 lumena, imitując delikatną poświatę księżyca w nocy delikatnie zarysowując to, co znajduje się w pokoju.

DSC04105

Lampą możemy sterować przy użyciu asystentów głosowych dzięki połączeniu ich z aplikacją Yeelight. Do dyspozycji mamy tutaj Amazon Alexa oraz Google Assistant.  Oprócz tych smart metod sterowania w zestawie otrzymujemy również pilota działającego w technologii BLE (Bluetooth Low Energy), przy użyciu którego możemy kontrolować zachowanie lampy.

Bateria powinna starczyć na długo. W zestawie jednak jej brak, warto więc zaopatrzyć się w jedną. Nie ma problemu z ich dostępnością, jest to okrągłe ogniwo CR2032 3V, które dostępne jest właściwie wszędzie.

DSC04107

Sama lampa ma maksymalną moc 28W oraz jasność 2000 lumenów. Średnica to 32 cm, a wysokość – 7,3 cm. Zakres temperatury barwy światła dostępny jest w przedziale 2700 – 5700 K, dzięki czemu wieczorami będziemy mogli cieszyć się ciepłym, miękkim oświetleniem. Według producenta lampa powinna wystarczyć na minimum 25 000 godzin działania oraz minimum 20 000 cykli włączenia.