Instagram zmienia zasady: o blokadę konta będzie trudniej

Instagram zmienia zasady: o blokadę konta będzie trudniej

Opublikowano 22.07.2019 8:25 -


Historie związane z rygorystycznym blokowaniem postów czy też całych kont na Instagramie można opisywać bez końca. Wielu celebrytów zostało ukaranych przez serwis za zbyt odważne zdjęcia czy relacje. Może właśnie dlatego zostało to nagłośnione i Instagram postanowił zmienić politykę.

Firma poinformowała właśnie, że nowe zasady pozwolą na odwoływanie się od decyzji o blokadzie posta, relacji czy też całego konta. Najważniejsze jednak jest to, że zanim serwis nałoży blokadę, zostaniemy o tym poinformowani. Będziemy mogli wyjaśnić sytuację bądź też zgodzić się z zarzutami.

Funkcja odwoływania się będzie dostępna dla takich postów, które są usuwane za naruszenie zasad: nagości i pornografia, zastraszanie i nękanie, mowa nienawiści, sprzedaż narkotyków czy propagowanie terroryzmu. Jak informuje Instagram, to dopiero początek, a lista kategorii stale będzie rozszerzana.

instagram

Nowe zasady dotyczą także usuwania całych kont. Do tej pory działało to na zasadzie, że po przekroczeniu pewnego procenta ostrzeżeń w stosunku do wszystkich treści, konto było usuwane. Teraz dochodzi nowa zasada: usuwanie będą także konta z określoną liczbą naruszeń w danym przedziale czasowym. Najprościej to opisując, jeśli mamy konto 2 lata, a w ciągu ostatniego miesiąca liczba naruszeń była duża (ale nie wystarczyła, aby przekroczyć „próg procentowy”) to konto zostanie usunięte.

Jaki jest cel wprowadzonych zmian? Przede wszystkim serwis chce skończyć z kontrowersjami, jakie były w przypadku blokad. Dodatkowo przedstawiciele Instagrama zapewniają, że chodzi o uczynienie platformy jeszcze bardziej bezpiecznej. Jakie będą efekty? Czy liczba naruszeń się zmniejszy? Czas pokaże, ale doświadczenie każe mi wątpić w zmiany na lepsze.

Wieści z Rozładowani.pl