W przypadku Instagrama ułatwione ma być obserwowanie kont. Funkcja ta testowana była już w 2019 roku u japońskich użytkowników, a teraz zaczyna wypływać na szeroką wodę i Instagram dodaje ją na masową skalę praktycznie wszędzie.

fb.com
fb.com

Kod QR, który umożliwi błyskawiczne dodanie do obserwowanych danego konta może być skanowany za pomocą nawet zwykłej apki do aparatu. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że pierwotnie tylko Instagram mógł rozpoznawać „swoje” kody QR.

Kody QR na Instgramie

Dla kogo będzie to ułatwienie? Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że „dla każdego”. Łatwo wyobrazić sobie, że ktoś, kto ma dość skomplikowany nick może po prostu przekazać osobom kod QR, aby szybko ci mogli rozpocząć śledzenie jego konta.

„Zdjęcia z Instagrama są darmowe” – walka fotografa z Volvo

Zastosowanie owe kody QR znajdą też i przede wszystkim w branży gastronomicznej, czy też w sklepach. Przy kasach wystarczy zamieścić kod QR, aby przy płatnościach szybko można było zeskanować kod i rozpocząć obserwowanie.

Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie?

Wszystko za sprawą możliwości wydrukowania swojego kodu. Taki pliczek Instagram udostępnia do druku. Nic nie trzeba kombinować.

Jak wygenerować kod QR na Instagramie?

Sprawa jest banalnie prosta. W celu wygenerowania kodu wystarczy odpalić aplikację Instagram, następnie przejść na swój profil (ikonka „usera” w prawym dolnym rogu), a później kliknąć ikonkę „hamburgera” w prawym górnym rogu.

Tam znajdziemy opcję „Kod QR”, gdzie możemy dokonać personalizacji.

Enjoy!


Posłuchaj nas!