Instagram wprowadza naklejkę czatu do Stories

Instagram wprowadza naklejkę czatu do Stories

Opublikowano 4.07.2019 11:53 -


Instagram coraz mocniej stawia na budowanie interakcji między użytkownikami korzystającymi ze Stories. Właśnie udostępniono nową funkcję, umożliwiającą stworzenie rozmowy grupowej bezpośrednio z poziomu danego materiału dodanego do Stories.

Chyba wszyscy pamiętają, jak kilka lat temu Instagram skopiował funkcję, która była trzonem Snapchata. Dziś aplikacja z duszkiem w tle zdaje się pozostawać daleko w tyle za nowościami, które co i rusz serwuje nam Instagram – przyznajcie się, kto z Was jeszcze korzysta ze Snapchata? Wśród moich znajomych odsetek ten jest naprawdę niewielki. Instagram wykorzystał fakt, że ludzie są zbyt leniwi na to, by korzystać z dwóch aplikacji oferujących podobne funkcje i dzięki temu zwiększył swoją przewagę konkurencyjną. Stories zdają się być jedną z najbardziej rozwijanych instagramowych funkcji – co jakiś czas rozbudowywane są o nowe udoskonalenia, ułatwiające nawiązywanie interakcji między użytkownikami i eksplorowanie nowych treści.

Czat grupowy bezpośrednio ze Stories

Od teraz – m.in. prócz odpowiadania na ankiety i pytania – będziemy mieli możliwość dołączenia do rozmowy grupowej wprost z danego Stories. Jako twórcy relacji, możemy wpisać dowolną nazwę czatu, która wyświetlałaby się w wiadomościach prywatnych oraz wybrać kolor napisu na naklejce. Po zatwierdzeniu dołączenia do rozmowy przez autora będziemy mogli prowadzić dyskusję na dany temat.

Nadzieja na zwiększenie ilości czatów

Instagram ma nadzieję, że nowa funkcja wpłynie na zwiększenie liczby prowadzonych konwersacji grupowych za pośrednictwem aplikacji. Już widzę kreatywne ich zastosowanie przez marki – np. w kontekście dyskusji o nowym produkcie, prowadzenia konsultacji z fanami, organizowania konkursów etc. Możliwość dołączenia do czatów grupowych z poziomu relacji udostępniana jest stopniowo – jeśli jeszcze jej nie macie, bądźcie cierpliwi.

Wieści z Rozładowani.pl