Instagram wprowadza możliwość dodawania wielu zdjęć do jednego posta

Instagram wprowadza możliwość dodawania wielu zdjęć do jednego posta

Opublikowano 23.02.2017 9:03 -


Ciąg dalszy zmian na Instagramie – od zmiany algorytmu wyświetlania postów, poprzez wprowadzenie profili biznesowych i totalnym skopiowaniu Snapchata, Mark Zuckerberg postawił na galerie zdjęć w jednym poście. Tak, dobrze przeczytaliście – od dziś macie możliwość dodania aż do 10 zdjęć w jednym poście.

Zadaję sobie pytanie – dlaczego dopiero teraz? Przecież Instagram to największy serwis fotograficzny na świecie, galerie zdjęć wydawałyby się wręcz naturalne na tego typu platformie. Z drugiej jednak strony – czy to niezbyt radykalna zmiana? Eksperci są podzieleni.

10 obiektów w jednym poście

Celowo napisałem “obiektów”, bowiem dzięki nowej aktualizacji mamy możliwość dodania do 10 zdjęć lub filmów. Taki post wyświetlany jest w formie pokazu slajdów – kolejne obiekty zobaczymy, przesuwając je palcem. Jak działa całość możecie sprawdzić na poniższym filmie zapowiadającym aktualizację:

Jak stworzyć galerię na Instagramie?

Jest jednak pewne ograniczenie – do albumu możemy dodawać jedynie zdjęcia i filmy w formacie 1:1, czyli kwadracie – czyżby powrót do korzeni? ;-) Do każdego zdjęcia (filmu) możecie dodać oddzielny filtr, jak i oddzielnie je wykadrować lub ustawić jedne ustawienia dla całej galerii.

Dodanie galerii łudząco przypomina dodanie zwykłego, tradycyjnego zdjęcia – w trybie dodawania wystarczy wybrać ikonę z ułożonymi kaskadowo kwadratami, znajdującą się w rogu ekranu.

Dla mnie ta zmiana jest naprawdę ekscytująca, o ile tak można powiedzieć o aktualizacji aplikacji.Już widzę, jak na obsługiwanych przeze mnie profilach będę mógł dodać wiele zdjęć np. z jednego wydarzenia. Inne marki zapewne także pójdą w tę stronę, choć znajdą się i tacy, którzy wykorzystają tę funkcję zupełnie inaczej – ograniczeniem jest jedynie nasza kreatywność.

A jak Wam się podoba nowa funkcja na Instagramie? Jeśli jeszcze nie macie do niej dostępu – spokojnie. Jak to bywa, proces aktualizacji aplikacji przebiega stopniowo i może trwać nawet kilka tygodni. Nie pozostaje Wam nic innego, jak zachować cierpliwość, a przy tym myśleć, jak kreatywnie wykorzystać nową funkcjonalność w swojej działalności.

Wieści z Rozładowani.pl