Instagram umożliwił dodawanie zdjęć przez przeglądarkę!

Opublikowano 10.05.2017 14:21 Aktualizacja: 10.05.2017 20:16 -


Instagram rozwija się w bardzo szybkim tempie - co i rusz na łamach DailyWeb publikujemy wpisy mówiące o kolejnych nowościach od Marka Zuckerberga i zespołu rozwijającego należącą do niego aplikację. Profile biznesowe, dłuższe filmy, Stories, albumy zdjęć, kolekcje - to szybki skrót nowych funkcji, których wprowadzenie mogliśmy zaobserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy. Teraz dołączy do nich możliwość publikacji zdjęć poprzez przeglądarkę. Jest jednak jedno "ale" - chodzi o przeglądarki na urządzeniach mobilnych.

Jak dodać zdjęcie za pomocą przeglądarki?

Strona Instagrama otworzona smarfonowej (tabletowej) przeglądarce pozwala teraz na dodanie zdjęcia z pamięci mobilnej urządzenia, chmury lub zrobienie go wbudowanym w nasze urządzenie aparatem. Całość wygląda podobnie jak w mobilnej aplikacji - aby dodać zdjęcie wystarczy wybrać środkowy przycisk.

1 2

I tu natkniemy się na kolejne ograniczenie - jak na razie nie możemy dodać filtru czy zedytować innych parametrów zdjęcia (np. jasności/kontrastu itp.).  Dodając zdjęcie za pomocą webowej aplikacji, możemy uzupełnić jedynie jego opis. "Przeglądarkowa wersja" Instagramu nie pozwala także na dodawanie kilku zdjęć na raz, nie posiada też funkcji wysyłania zdjęć prywatnych czy dodania ujęcia do naszego Stories.

2

OK, tylko po co to wszystko?

No właśnie - po co udostępnienie tej funkcji, skoro działa ona jedynie na przeglądarce mobilnej? Przecież zazwyczaj mamy zainstalowaną dedykowaną aplikację. Funkcja ta może być przydatna dla tych, którzy chcą dodać zdjęcie, a nie mogą skorzystać ze swojego smartphona albo dla tych, którzy mają zbyt mało miejsca, by Instagram na swoim telefonie zainstalować (lub tych, którzy robią to celowo). Webowa mobilna wersja aplikacji to także nadzieja, że funkcja ta zostanie wkrótce udostępniona na urządzeniach desktopowych. I oby kolejnym krokiem było właśnie udostępnienie możliwości dodawania zdjęć przez komputery - bardzo często tworzę grafiki na komputerze i problematyczne jest dla mnie (pewnie nie tylko dla mnie)  przesyłanie zdjęć na telefon. Wprowadzenie tej funkcji (oficjalne i bez utrudnień, szczegóły poniżej) znacznie ułatwiłoby pracę "Social Media Ninja".

PROTIP: Jak dodać zdjęcie przez przeglądarkę komputerową?

Okazuje się jednak, że istenieje pewnien sposób na dodanie zdjęcia z poziomu przeglądarki desktopowej: w Chrome należy wejść w ustawienia deweloperskie i włączyć emulację jakiegokolwiek urządzenia mobilnego. Dostaniemy wtedy dostęp do wersji strony, która umożliwia dodanie zdjęć.

PS Jak to z nowymi funkcjami na Instagramie (i Facebooku) bywa - są one udostępniane stopniowo, także Wasze konto może jeszcze nie mieć dostępu do dodawania zdjęć z mobilnej przeglądarki.

Wieści z Rozładowani.pl