Instagram Threads już dostępne. Sprawdźcie jak działa nowe przesyłanie wiadomości

Instagram Threads już dostępne. Sprawdźcie jak działa nowe przesyłanie wiadomości

Opublikowano 4.10.2019 9:15 -


Niewiele ponad miesiąc temu Przemek pisał Wam o nowej funkcji, jaka miała dołączyć do Instagrama. Threads, bo tak się nazywa samodzielna aplikacja, ma pozwolić użytkownikom mediów społecznościowych na dzielenie się wieloma informacjami ze swoimi znajomymi. Wbrew pozorom nie będą to tradycyjne wiadomości, ale na przykład udostępnianie lokalizacji czy aktualnej prędkości. Po długich przygotowaniach wreszcie nadeszła pora na pokazanie światu nowej funkcji.

Wielu użytkowników żyło w przekonaniu, że niestety na zapowiedziach aplikacji do wysyłania wiadomości się skończy. Taki bowiem był finał żywotu poprzedniego projektu, czyli Instagram Direct, który bardzo przypominał swoją nową wersję – Threads. Na szczęście tym razem producent wywiązał się z obietnic i wczoraj oficjalnie wypuścił nową aplikację!

Jak będzie działało Threads?

Nowopowstała aplikacja będzie współdziałała z Instagramem, co ma umożliwić użytkownikom udostępnianie informacji swoim znajomym. Za jego pomocą będzie można nie tylko przesyłać wiadomości, ale również zdjęcia czy filmy wszystkim osobom dodanym do grupy bliskich znajomych. Jednak nie to było powodem utworzenia takiej funkcji.

threads

Bezpieczne przesyłanie wrażliwych danych

Twórcy nowego projektu chcieli przede wszystkim zachęcić użytkowników do udostępniania bardziej wrażliwych danych, które w innych aplikacjach mogłyby dostać się w niepowołane ręce. Instagram gwarantuje całkowite bezpieczeństwo i umożliwia przesyłanie znajomym własnej lokalizacji w czasie rzeczywistym, jak i innych intymnych danych. Wreszcie użytkownicy będą mogli odkryć prawdziwe zastosowanie listy bliskich znajomych.

Trzy podstawowe elementy w Threads

Nowa aplikacja nastawiona jest na trzy podstawowe kategorie danych, jakie będą przesyłali aktywni użytkownicy. Wśród nich znajdują się:

  • kamera – domyślny ekran pojawiający się po otworzeniu aplikacji. Pozwala na robienie zdjęć oraz nagrań bez filtrów,
  • skrzynka odbiorcza – ukazuje wszystkie wysyłane bezpośrednio wiadomości do grupy najbliższych znajomych,
  • status użytkownika – każdy będzie mógł wybrać własne emoji i napisać kilka słów.

Jak widać, Instagram nie bez powodu stworzył osobną aplikację do przesyłania wiadomości. Twórcy stawiają przede wszystkim na zaufanie użytkowników i zapewnienie bezpieczeństwa ich wrażliwych danych. Czy w praktyce rzeczywiście wszystko będzie zgodne z zapowiedziami producenta? Ręce w dłoń, instalujcie Threads i sprawdźcie sami!

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl