Instagram testuje tryb nocny. Zobacz, jak wygląda

Instagram testuje tryb nocny. Zobacz, jak wygląda

Opublikowano 26.09.2019 13:40 -


Kolejne aplikacje wprowadzają w swoich ustawieniach tryb nocny. Wygląda na to, że dark mode nie ominie także Instagrama, który testuje to rozwiązanie wśród zamkniętej grupy użytkowników.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że dark mode w Instagramie będzie dostępny tylko i wyłącznie dla użytkowników Androida 10. To się jednak nie potwierdziło, ponieważ tryb nocny działa także dla posiadaczy Samsungów z nakładką One UI.

Choć i Android 10, i iOS 13 – dwa najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne – posiadają możliwość przełączenia się na dark mode, to niestety sporo aplikacji nie zostało jeszcze zaktualizowanych, aby w pełni cieszyć się z ciemnego wyglądu na ekranie telefonu. Ostatnio tryb nocny wprowadziły m.in. Outlook, Slack i Messenger. Pojawiły się także informacje odnośnie testów dark mode dla Facebooka.

Tryb nocny w Instagramie

Podstawową zaletą ciemnych motywów jest oczywiście nieoślepianie użytkownika białym światłem, co jest szczególnie cenne w słabych warunkach oświetleniowych. A niestety Instagram należy do tych aplikacji, które wyjątkowo upodobały sobie w designie biały kolor, co może denerwować co wrażliwsze na światło osoby. Ale już wkrótce i oni będą mogli się cieszyć z nowego wyglądu.

W dark theme dla Instagrama zastosowano odwrócenie kolorów dla większości paneli – fonty zmieniono z czarnych na białe, a tła pod zdjęciami i w ustawieniach z białych na czarne. Aby wszystko nie było jednak jedną wielką czarną plamą, paski menu na dole i u góry odróżniono do reszty szarym odcieniem tła.

Ciemny tryb Instagrama prezentuje się dobrze i wygląda na to, że będzie spełniał swoją funkcję. Aplikacja traci jednak w ten sposób swój charakterystyczny wygląd i tylko test na prawdziwych użytkownikach pokaże, czy wolą oni klasyczny design, czy oszczędność baterii i brak oślepiającego światła w nocy.

Źródło: Android Police

Wieści z Rozładowani.pl