No dobra, tak naprawdę nigdy nie marzyłem o napisaniu tekstu z takim nagłówkiem, ale trochę humoru na dobry początek dnia nikomu nie zaszkodzi. No, może „humoru”, bo osobiście słynę z dość… specyficznego poczucia humoru. Ale do rzeczy: jak donosi The Next Web, Instagram sekretnie testuje przycisk roboczo nazywany „Regram” i wiele innych, nowych i dużych funkcjonalności.

Śmierć aplikacjom do repostowania

Mark Zuckerberg już raz zabił pewną kategorię aplikacji wspomagających nasze działania na Instagramie. Mówię tu o narzędziach, które umożliwiały dodawanie panoramicznych zdjęć, zanim funkcja ta została oficjalnie wprowadzona na platformie. Oczywiście panoramicznych tak samo – jak z moim humorem – trzeba wziąć w cudzysłów, bo aplikacje te dodawały duże, białe ramki, by zdjęcie wyglądało na wykadrowane inaczej niż 1:1. Teraz historia może się powtórzyć, bowiem najpopularniejsza społecznościowa aplikacja fotograficzna testuje – według doniesień wspominanego serwisu – przycisk „repost”, znany do tej pory z narzędzi typu Regram i mu podobnych.

regram button 796x513

Proste, lecz funkcjonalne. Tym bardziej, że większość aplikacji do wykonywania tego typu „operacji” jest bardzo toporna w swojej obsłudze. Co więcej, wydaje mi się, że zmiana ta wpłynęłaby na sposób komunikowania niektórych marek, które w większym stopniu dzieliłyby się contentem stworzonym przez samych użytkowników. A ten – oczywiście jeśli jest pozytywny – jest najlepszą reklamą dla produktu.

Jednak przycisk do repostowania to niejedyna nowość testowana na Instagramie

Przynajmniej według doniesień The Next Web. Jak czytamy na łamach serwisu, ekipa Marka Zuckerberga testuje jeszcze wyszukiwarkę i możliwość publikacji gifów w sekcji Stories, czy możliwość archwizowania historii. Tak, ta ostatnia nowość to znów kopia Snapchata i jego sekcji Memories.

Co sądzicie? Zapowiada się naprawdę ciekawie, prawda?