Co planuje Facebook?

W zeszłym roku Facebook niezwykle mocno inwestował w funkcjonalności na Instagramie. W 2017 roku aplikacja bardzo mocno się rozwinęła. Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Po tym, jak Facebook kupił WhatsApp pojawiało się wiele plotek na temat przyszłości samej aplikacji. Użytkownicy bali się, że po przejęciu aplikacji i jej integracji z Facebookiem konieczne będzie logowanie poprzez tę platformę. Nic takiego, jednak, na razie nie będzie miało miejsca.

Czego więc możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Facebook planuje zintegrować flagową funkcję Instagrama – Instagram Stories
z WhatsApp. W skrócie – chodzi o wprowadzenie możliwości bezpośredniego udostępniania relacji z Instagrama w aplikacji WhatsApp za pomocą jednego kliknięcia.  Obecnie funkcjonalność jest w fazie testów. Przeprowadzane są one
w Brazylii oczywiście na ograniczonej liczbie użytkowników.

Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Po pierwsze Facebook liczy na wzrost zaangażowania w samym Instagramie na rynkach, gdzie WhatsApp jest dużo bardziej popularny. Po drugie chodzi oczywiście o rozbujanie aplikacji i rozwijanie jej potencjału.

Co dalej?

Korzyści z rozwoju aplikacji jest oczywiście sporo i sam fakt jak dużo Facebook inwestuje w równomierny rozwój wszystkich swoich aplikacji jest godny podziwu. Obawiam się jednak, że zintegrowanie wszystkich aplikacji ze sobą niesie ze sobą ryzyko znużenia użytkownika, który w obrębie kilku zainstalowanych aplikacji dostępnych będzie miał kilka – tych samych – funkcjonalności. Jestem jednak przekonana, że wszystko, co robi Facebook jest niezwykle przemyślane, dlatego czekam. Czekam i obserwuję.


Posłuchaj nas!