Instagram Stories teraz także w przeglądarce!

Instagram Stories teraz także w przeglądarce!

Opublikowano 4.09.2017 12:04 - 11


Jeśli korzystasz z Instagrama za pomocą przeglądarki, ta wiadomość powinna Cię ucieszyć. Instagram umożliwił bowiem opcję oglądania Stories opublikowanych przez naszych znajomych bez konieczności instalowania aplikacji. Wszystko z poziomu przeglądarki. Tyle tylko, że mobilnej przeglądarki.

Mark Zuckerberg od jakiegoś czasu stawia na szybki rozwój aplikacji z aparatem w logo. Profile biznesowe, możliwość publikacji dłuższych filmów, opcje reklamowe czy wreszcie – wprowadzenie funkcji Stories, rodem skopiowanej ze Snapchata to tylko niektóre z nowości, które Instagram wprowadził na przestrzeni ostatniego roku. Ta ostatnia funkcja bardzo spodobała się użytkownikom i szybko zyskała ich sympatię – ze Stories dziennie korzysta ponad 250 milionów użytkowników, relacjunąc tym samym swój dzień za pomocą filmów i zdjęć znikających po 24 godzinach.

Bez ograniczeń

Do tej pory przeglądanie historii było możliwe wyłącznie z aplikacji. Teraz jednak Instagram zapowiedział wprowadzenie tej opcji do przeglądarek dostępnych na urządzeniach mobilnych. Nie wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych są skorzy do instalowania aplikacji na swoich urządzeniach, więc to niejako ukłon w ich stronę  –Instagram postanowił nie ograniczać możliwości pełnego wykorzystania swojej platformy. Pojawią się one na górze strony i podobnie jak w przypadku aplikacji, aby je odtworzyć wystarczy kliknąć w miniaturę zdjęcia danego użytkownika. Powrót do poprzedniej historii lub przejście do następnej będą możliwe za pomocą strzałek umieszczonych po prawej i lewej stronie ekranu.

Kiedy?

Jak to zwykle ze zmianami na Facebooku i Instagramie bywa, nowa funkcja udostępniana będzie stopniowo i u wszystkich użytkowników powinna pojawić się w ciągu kilku tygodni. Kwestią czasu jest zapewne udostępnienie możliwości publikacji zdjęć i filmów w Stories za pomocą mobilnej przeglądarki, bo już jakiś czas temu wprowadzono opcję publikacji materiałów w ten sposób pojawiących się w tradacyjnym newsfeedzie. Według mnie przeglądarkowa wersja Instagrama powinna być jak najbardziej zbliżona do wersji znanej z aplikacji, stąd nowość ta będzie raczej pozytywnie odebrana przez użytkowników.

Instagram umożliwił dodawanie zdjęć przez przeglądarkę!

Wieści z Rozładowani.pl