Użytkowniczki i użytkownicy Instagrama w Polsce od lat mogli czuć się lekceważeni przez twórców aplikacji. Kilka funkcji nie działa tak samo we wszystkich krajach. Najbardziej dotkliwy wydawał się jednak brak funkcji Muzyka. W pozostałych krajach ta opcja jest dostępna już od 2018 roku. W Polsce była cały czas niedostępna. Teraz jednak to się zmieniło.

Muzyka na Instagram Stories – co to jest?

Jeśli korzystacie z Instagram Stories, to na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z komunikatem mówiącym, że „Muzyka na Instagramie nie jest dostępna w Twoim kraju”. Wyskakiwał on gdy użytkownicy znajdujący się poza Polską udostępniali posty, wykorzystując funkcję Muzyka lub rozszerzoną integrację Instagrama ze Spotify.

Od tego tygodnia to się jednak zmieniło. Muzyka jest już dostępna na polskim Instagram Stories. W niektórych postach możemy już zobaczyć automatycznie generowane, animowane słowa piosenek lub naklejki z okładkami płyt. W tle takich treści wybrzmiewa utwór, z którego pochodzi tekst lub okładka.

instagram stories muzyka

Jak utworzyć post z muzyką na Instagram Stories?

Ok, ale jak zatem utworzyć post w Instagram Stories, wykorzystując nową funkcję Muzyka? Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby stworzyć post z ulubioną muzyką w Instagram Stories, wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Przejdź do zakładki Relacje (Instagram Stories). Utwórz nowy post, wybierając istniejące zdjęcie lub wideo bądź zrób zdjęcie lub wideo w aplikacji.
  2. Kliknij zakładkę z Naklejkami w prawym górnym rogu ekranu i wybierz opcję Muzyka.
  3. Wybierz lub wyszukaj interesujący Cię utwór.
  4. Zaznacz pożądany fragment utworu oraz wybierz, czy chcesz wyświetlić tylko okładkę albumu, czy też tekst (teksty utworów nie są dostępne dla wszystkich piosenek).
  5. Zatwierdź wybór, klikając symbol „Check” w prawym górnym rogu.

I… już! Wybrany przez Ciebie utwór został dodany do posta w Relacjach na Instagramie.

Czy potrzebna jest aktualizacja?

Warto też podkreślić, że aby uzyskać dostęp do Muzyki w Relacjach na Instagramie nie trzeba pobierać żadnej nowej aktualizacji. O ile Wasza wersja aplikacji jest w miarę świeża, to powinniście uzyskać do niej dostęp od razu, bez konieczności pobierania w tym celu najnowszej wersji. Choć wiadomo – aktualizacja oprogramowania jeszcze nikomu specjalnie nie zaszkodziła 😉


Posłuchaj nas!