W sieci pojawiły się doniesienia o możliwości publikowania Instagram Stories również na Facebooku. Jako pierwszy o takiej opcji poinformował użytkownik Twittera @ec_wife. Opublikowane przez niego screeny wskazują proces włączenia publikowania Instagram Stories na Facebooku. Warto zauważyć, że w komunikacie na zrzucie ekranu widnieje informacja o tym, że Stories będą mogli zobaczyć tylko użytkownicy, którzy są w gronie naszych znajomych, a także wśród obserwujących nas na Instagramie. Osoby spoza tych kręgów nie będą mogły obejrzeć Stories jednocześnie opublikowanego na obydwu portalach. Drugi screen podaje, że wszelkie odpowiedzi i reakcje na Stories możliwe będą do zobaczenia tylko na Instagramie.

Instagram Stories na Facebooku – testy potwierdzone

Możliwość opublikowania Stories z Instagrama na Facebooku wymaga od użytkownika połączenia kont z obydwu portali. Relacje będą wyświetlane tylko i wyłącznie osobom, które przeprowadziły taki sam proces, a także znajdują się w gronie naszych znajomych/obserwujących na Facebooku i Instagramie. Post opublikowany przez @ec_wife, zawierający informacje na ten temat, został podchwycony przez specjalistę ds. social media Matta Navarrę, na co w odpowiedzi otrzymał wyjaśnienie od przedstawiciela Facebooka. W wiadomości wskazano, że faktycznie trwają testy możliwości publikowania Instagram Stories na Facebooku, jednak skierowane są one do wąskiego grona osób. Wyjaśniono również, że opcja dostosowana jest do zasad prywatności stosowanych na obydwu portalach. Potwierdzono także wymaganie połączenia kont z obydwu portali.

Zacierają się granice pomiędzy Instagramem a Facebookiem

Stories pojawiły się na Instagramie, jako klon głównej funkcji Snapchata. W efekcie Facebook wdrożył je na głównym portalu, a także w Messengerze oraz WhatsAppie. Jednak relacje publikowane na Instagramie, Facebooku/Messengerze oraz komunikatorze WhatsApp nie były ze sobą połączone. Wraz z ostatnią aktualizacją Messengera, relacje w górnej części aplikacji zostały zastąpione przez pokoje. Jednak możliwość publikowania Instagram Stories na Facebooku, potwierdzać może chęci zacierania granic pomiędzy obydwoma portalami. Wcześniej pojawiały się informacje na temat połączenia wiadomości z Instagrama z tymi na Facebooku. Nasuwa się jednak pytanie, czy Facebook chce, aby jego portale i aplikacje funkcjonowały oddzielnie, ale były ze sobą ściśle połączone? Czy to może chęć przejęcia przez główny portal funkcji z innych aplikacji i działalność w ramach samego Facebooka? Przyznaję, że ciekaw jestem ostatecznego działania.

Źródło: SocialMediaToday