Instagram Stories od kilku lat jest już integralną częścią aplikacji i wielu użytkowników nie wyobraża sobie życia bez tej funkcji. Wzorowana na Snapchat opcja ma jednak swoje ograniczenia – aby oglądać czyjeś Stories, musimy być zarejestrowani i zalogowani w aplikacji.

Instagram – jak zobaczyć Stories bez logowania?

Kolejnym minusem jest także to, że Instagram zmusza nas do zdradzania swojej tożsamości, jeśli obejrzymy czyjąś Relacje (lub przynajmniej – autor oglądanej treści ma podgląd, które konta ją obejrzały). Zdarza się także, że twórca Stories, które chcemy obejrzeć nas zablokował i nie mamy dostępu do żadnych jego zdjęć czy filmów.

Na szczęście jest jeden prosty trik, aby oglądać Instagram Stories bez ograniczeń i całkowicie anonimowo. Co trzeba zrobić?

Wystarczy wejść na jedną ze stron umożliwiających przeglądanie treści na Instagramie, np. insta-stories.ru lub insta-stories.com. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę użytkownika, którego treści chcemy podejrzeć, i voilà!

Zrzut ekranu 2020 11 16 o 22.45.43

Zrzut ekranu 2020 11 16 o 22.45.55

Jak to działa? Wspomniane serwisy wykorzystują zapewne skrypty, które pozwalają  sprytnie ominąć ograniczenia nałożone przez Instagram. Jeśli do podglądu treści wystarczy zarejestrowane konto, prawdopodobnie mogą wykorzystywać też w tym celu boty. Pamiętajcie! Nie weryfikowaliśmy przekrojowo bezpieczeństwa korzystania z tego typu serwisów, więc używacie ich na własną odpowiedzialność.

Jak się zabezpieczyć?

Opisany powyżej sposób oczywiście nie zadziała na konta, które są prywatne i wymagają zatwierdzenia obserwującego przez twórcę treści. To jednocześnie odpowiedź na pytanie, które pewnie niektórzy zadali sobie, czytając ten mini-poradnik: jak zabezpieczyć się przed oglądającymi w „trybie incognito”. To na chwilę obecną jedyny sposób, aby upewnić się, że mamy pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do naszych treści zarówno w Instagram Stories, jak i we wszystkich pozostałych sferach aplikacji.