Za niewielką kwotę scammerzy na Instagramie zbanują każde konto. Późniejsze odzyskiwanie to jeszcze większy zysk. W ten sposób działają już całe “firmy”, które wykorzystują restrykcyjny regulamin Instagrama do zarabiania.

Są wyspecjalizowani, reklamują swoje usługi jako “ban-as-a-service”. Niektórzy doprowadzą do zbanowania konta za 5, inni nawet za 60 dolarów. Określają to “sposobem na życie”. W artykule Vice możemy przeczytać fragmenty raportu o nowych metodach zarobku scammerów na Instagramie.

Jak scammerzy zarabiają na banowaniu ludzi na Instagramie?

Do zbanowania innego konta używane jest konto zweryfikowane, czyli z niebieskim znakiem obok nazwy konta. Scammerzy kopiują treść z profilu, przeciw któremu wymierzony jest atak, po czym zgłaszają je jako nieprawdziwe.

Inna metoda doprowadzenia do zablokowania czyjegoś konta ma z kolei polegać na regularnym zgłaszaniu treści publikowanych przez dany profil jako naruszające regulamin Instagrama. Nie chodzi tutaj o byle jakie wykroczenia, a o wytoczenie ciężkich dział, czyli osądzenie profilu o zadawanie sobie ran i próby samobójcze. Z racji na coraz większe starania Instagrama w zakresie usuwania tego typu treści ze swojej platformy, ten sposób również skutecznie umożliwia zablokowanie konta.

instagram centrum pomocy
W przypadku gdy nasze konto zostanie zbanowane, warto skontaktować się z centrum pomocy serwisu

Chcesz odzyskać konto na Instagramie? Zapłać 15 tysięcy złotych

Banowanie profili na Instagramie to niezły zarobek dla scammerów, jednak dopiero pomoc w odzyskaniu kont przynosi największe zyski. Kwoty za taką “usługę” potrafią sięgać 3000 – 4000 dolarów. W przeliczeniu na złotówki to nawet 15 000 PLN.

Kim są osoby chcące zbanowania czyjegoś konta na Instagramie? To zwykli ludzie, którzy mają swoje, różne powody, by uprzykrzyć komuś życie. Czasem to ktoś, kto płaci za zablokowanie konta swojej byłej partnerki lub partnera, a czasem ktoś, kto po prostu kogoś nie lubi, albo ma ochotę spłatać innej osobie bardzo brzydkiego figla.

Instagram aktywnie działa nad wyszukiwaniem stron oferujących banowanie i odzyskiwanie kont na swojej platformie. Jeśli podejrzewacie, że Wasze konto zostało zablokowane bez konkretnej przyczyny, koniecznie odezwijcie się do supportu Instagrama.


Posłuchaj nas!