Instagram również testuje wiadomości, które ulegną "samozniszczeniu"

Instagram również testuje wiadomości, które ulegną “samozniszczeniu”

Opublikowano 21.03.2020 21:06 Aktualizacja: 21.03.2020 21:09 -


Zaledwie kilka dni temu pisałem o tym, że WhatsApp szykuje wprowadzenie opcji automatycznego kasowania wiadomości. Chodzi o to, że po upływie ustawionego czasu, wiadomość sama zniknie, tak aby nie było po niej śladu. Teraz dowiadujemy się, że chyba mamy do czynienia z nowym trendem, bo Instagram testuje podobne rozwiązanie.

Wprowadzenie takiej funkcji wychwalałem i będę wychwalał, bo możliwość taka przyda się na pewno wielu osobom. Sam często się nad tym zastanawiałem, a zautomatyzowanie takiego usuwania zdaje się genialnym ruchem.

O wszystkim poinformował analityk kodu, Jane Manchun Wong. Wygrzebała ona w beta wersji część kodu odpowiedzialnego za ustawienie automatycznego usuwania wiadomości.

Jak widzimy jednak na załączonym w powyższym tłicie filmiku, wiadomości kasują się automatycznie nawet po przełączeniu na inną aplikację. Wydaje mi się, że nie o aż takie rozwiązanie chodziło twórcom, ale jak zauważają internauci – jest to bardzo wczesna wersja rozwojowa. Być może jest to tylko jedna z testowanych opcji, a finalnie będzie to wyglądało zupełnie inaczej.

Instagram dość szybko potwierdził testowaną funkcję:

Na facebookowym Messengerze podobne rozwiązanie było już wprowadzane. Facebook zdaje się, chce ujednolicić swoje liczne komunikatory, po WhatsAppie narzędzie pojawi się w Instagramie. Zastanawia mnie tylko jedno – kiedy Facebook dojdzie do wniosku, że nie ma sensu powielać serwisów i wszystkie połączy w jedno? Przypomnijmy, że funkcje zaczynają się przenikać – stores z Instagrama przeszło na Facebook, funkcje z Messengera pojawiają się w WhatsAppie i na odwrót.

źródło: Thenextweb

Wieści z Rozładowani.pl