Instagram przedstawia odświeżoną funkcje Direct.

Instagram przedstawia odświeżoną funkcje Direct.

Opublikowano 12.04.2017 20:14 Aktualizacja: 14.04.2017 15:37 -


Dotychczas funkcja Instagram Direct służyła użytkownikom do standardowego komunikowania się w formie czatu. Nie była to jednak na tyle rozbudowana opcja, by stanowić jedną z głównych ‘atrakcji’ w aplikacji.

W związku z tym już dziś możemy powitać ‘nową’ odświeżoną funkcje Instagram Direct, której zasadę działania większość z nas będzie dobrze znała wprost ze Snapchata.

Zmiany wprowadzają nowy przycisk ‘Kamery’ w zakładce wiadomości dzięki czemu będziemy mogli szybko dzielić się zdjęciami i filmikami z naszymi przyjaciółmi bez zbędnych utrudnień. Wszelkie wysłane treści standardowo będą znikać po otwarciu zaś aktywność, którą wykonaliśmy będzie widoczna w czacie z daną osobą – warto także podkreślić, że będziemy mogli dzielić się treściami również w grupowych czatach.

Spoglądając na powyższy screen spostrzec możemy niebieskie czaty, które w jasny sposób stanowią sygnał, że otrzymaliśmy nową wiadomość bądź inną zawartość w postaci zdjęcia czy filmiku.

Jak to przystało na Instagrama wraz z nową funkcją udostępniony został specjalny filmik promocyjny, który świetnie i wręcz z humorystycznym aspektem prezentuje nowe możliwości Direct – nie wiem jak Was, ale mi ten filmik bardzo przypadł do gustu.

Firma pochwaliła się również statystykami korzystania z opcji Direct, która w grudniu wynosiła 300 mln a obecnie to już 375 mln i chyba śmiało można stwierdzić że wraz z ulepszeniem tej opcji statystyki szybko poszybują w górę.


Autorem wpisu jest Krystian Różanowski

Wieści z Rozładowani.pl