W Internecie pojawiają się plotki, że Instagram testuje nową funkcję dla modułu relacji (Instagram Stories). Jeśli doniesienia okażą się prawdą, to wkrótce będziemy mogli dodawać do postów także dźwięki.

Możliwość dodawania muzyki do Instagram Stories została dostrzeżona w kodzie aplikacji przez jednego z użytkowników Twittera. Nie wiadomo jeszcze jednak jakie będą źródła utworów (i czy w ogóle będą to całe utwory, ich fragmenty, czy może pojedyncze dźwięki).

Instagram wprowadza usługę płatności!

Muzyka w Instagram Stories będzie działać prawdopodobnie jak teraz naklejki (stickers) czy GIF-y. Czyli – wybieramy element i nanosimy go na naszą relację. Nie należy się jednak spodziewać zbyt dużego repertuaru, a na pewno nie na początku. Dźwięki mają być posegregowane według kategorii takich jak „na czasie”, „gatunki” czy „nastroje”.

R E K L A M A

Kilka zdjęć lub filmów w Stories na Instagramie jednocześnie? Teraz to możliwe!

Warto zaznaczyć, że Instagram dostrzega to, w jaki sposób użytkownicy korzystają z aplikacji. Planowana funkcja jest dowodem na to, że dużo osób używa Instagram Stories do dzielenia się muzyką ze swoimi obserwującymi. Z tego samego powodu w aplikacji można od niedawna bezpośrednio udostępniać utwory ze Spotify (u góry pojawia się wówczas klikalny link „Play on Spotify”). Do tej pory użytkownicy najczęściej robili po prostu screena z muzycznej aplikacji lub zamieszczali jako relację nagranie przechwytujące obraz i dźwięk z telefonu.

Niestety nie wiadomo jeszcze nic na temat ewentualnej daty wprowadzenia opisywanej funkcji do oficjalnej wersji Instagrama.