Instagram pozwala sortować obserwowanych pod względem częstotliwości interakcji

Instagram pozwala sortować obserwowanych pod względem częstotliwości interakcji

Opublikowano 7.02.2020 21:05 -


To już kolejna nowa funkcja na Instagramie w ostatnim czasie. Tym razem każdy użytkownik będzie mógł sortować obserwowanych, biorąc pod uwagę swoją aktywność. W ten sposób aplikacja chce zwiększyć częstotliwość pokazywania treści, którymi potencjalnie jesteśmy zainteresowani. Myślę, że jest to świetna inicjatywa, zwłaszcza dla osób o bardzo rozbudowanych profilach.

Osoby często udzielające się na Instagramie zapewne mają setki, jak nie tysiące użytkowników dodanych do obserwowanych. Nie oznacza to jednak, że każdego dnia chcą oglądać posty każdego z nich. Możliwość sortowania pod względem zainteresowania byłaby więc najprostszym, ale również najciekawszym rozwiązaniem.

w jaki sposób będzie można sortować obserwowanych?

Co prawda aktualizacja jest dopiero stopniowo wdrażana, jednak część użytkowników iOS’a ma już do niej dostęp. Dzięki temu mogliśmy się przekonać, czy funkcja jest skuteczna oraz jak z niej skorzystać. Najpierw należy kliknąć ikonkę swojego profilu w dolnym prawym roku, następnie wejść w listę osób obserwujących oraz obserwowanych. Nad listą użytkowników znajduje się ikonkach dwóch strzałek oraz napis “posortowane według: domyślnie”. Jeszcze wyżej powinna się pojawić sekcja kategorii, a wśród nich do wyboru “ostatnie interakcje z…”. Jeśli chwilowo Wam się ona nie wyświetla, to bądźcie cierpliwi. Zapewne dopiero za kilka dni najnowsza wersja Instagrama będzie już dostępna na wszystkich urządzeniach.

instagram zamierza przybliżyć użytkowników do ludzi, którzy ich interesują

Sam serwis potwierdza, że ma na celu przybliżenie użytkowników do ludzi i rzeczy, na których im bardzo zależy. Zdaje sobie jednak sprawę, że zainteresowania oraz preferencje mogą często ulegać zmianie, dlatego postanowił wprowadzić właśnie tryb sortowania. Niezależnie od tego, czy ktoś przeprowadzi się do innego miasta, znajdzie nową pracę, rozpocznie kolejny etap edukacji – Instagram ma na celu przybliżenie mu nowej społeczności. Obserwowane konta mają odzwierciedlać obecne powiązania czy zainteresowania, a także zmieniać się razem z nimi.

Zapewne po wprowadzeniu tej funkcji wiele osób zacznie sortować obserwowanych chociażby z czystej ciekawości. Być może przypomni to użytkownikom o dawnych znajomościach, które warto by było odświeżyć.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl