Odzyskiwanie konta na Instagramie to niesamowicie czasochłonna sprawa i do tego taka nieznośna! Przed hakerami masa nieprzespanych nocy, podobnie jak przed naszymi celebrytami. Ktoś im musi powiedzieć, że teraz hakowanie konta na Instagramie już nie jest takie proste i jednak nie każdy łyknie wymówkę o przejęciu profilu przez osoby trzecie.

Instagram odpalił narzędzie “Security Checkup”, które przeprowadzi nas przez proces uwierzytelniania oraz sprawdzania ostatnich logów na utraconym koncie.

Algorytmy na Instagramie w 2021 roku. Jak zhakować swój feed?

Instagram – sprawdź bezpieczeństwo lub odzyskaj swoje konto

Podczas procesu “Security Checkup” sprawdzimy, czy nasze konto jest bezpieczne, czyli nienarażone na kradzież. Przejdziemy przez ostatnie aktywności i działania wykonane na naszym koncie, aktualne dane do odzyskiwania konta. Będziemy mieć również możliwość przejrzeć inne konta, które mają te same dane do logowania.

W najnowszym wpisie na blogu Instagram przypomina również, jak dbać o bezpieczeństwo swojego konta:

  • Włączenie dwuetapowej weryfikacji podczas logowania na konto. Dzięki temu jesteśmy w stanie w porę zareagować, gdy ktoś właśnie wpisał hasło do naszego konta na innym urządzeniu niż to, z którego normalnie korzystamy.
  • Aktualizacja adresu e-mail oraz numeru telefonu. Tymi drogami Instagram będzie się z nami kontaktował, jeśli zajdzie taka konieczność, bo –
  • Instagram nie porozumiewa się ze społecznością przez prywatne wiadomości. Nigdy.

Mamy nadzieję, że po wprowadzeniu tak podstawowego narzędzia do ochrony naszych kont, będzie nam w przyszłości nieco łatwiej je odzyskać.

Szok dla influencerów – zdjęcie było retuszowane? Trzeba będzie to oznaczyć. Inaczej czeka cię surowa kara