Czasy gdy Instagram był prostą, dostępną jedynie na iPhonach, aplikacją do upiększania i publikacji swoich zdjęć, już dawno minęły. Aktualnie Instagram, należący już do Facebooka, który zdążył już ukraść chyba wszystkie pomysły konkurencji i wdrożyć je w swoją multiplatformową aplikację, rozwija także serwis w wersji desktopowej.

instagram desktop 1

Instagram powoli ujednolica funkcje dostępne przez przeglądarkę z tymi z aplikacji. W 2017 roku dodano możliwość przeglądania Stories, a pod koniec zeszłego roku obsługę bezpośrednich wiadomości. Najnowszą funkcją testowaną aktualnie w desktopowej wersji serwisu jest możliwość dodawania zdjęć, z pominięciem telefonu, wprost z naszych komputerów.

instagram desktop 2

Aktualnie możliwość dodawania zdjęć i filmów ograniczona jest jedynie do postów. Otrzymujemy za to wszystkie znane z telefonów funkcje, włącznie z najbardziej charakterystycznym elementem Instagrama – filtrami.

Nie trzeba już wrzucać screenów – Twitter umożliwił udostępnianie tweetów na Instagram Stories

Nowa funkcja jest obecnie w trakcie testów, więc nie wszyscy użytkownicy będą mieli ją dostępną. Jeżeli jednak podobnie jak ja, jesteście w grupie szczęśliwców, to po zalogowaniu na swój profil przez ulubioną przeglądarkę, w górnej belce powinniście widzieć ikonę z plusem. Klikając w nią, będziecie mogli dodać fotkę wprost z Waszego komputera.