Pudełko, w którym otrzymujemy urządzenie jest raczej niewielkie, zresztą tak jak i sama kamerka. W środku znajdują się oczywiście instrukcje, a do tego etui przypominające trochę pudełko na bezprzewodowe słuchawki (też ma funkcję ładowania) oraz kable do podłączenia.

Mimo że dopiero rozpakowywałem sprzęt, tutaj już pojawił się pierwszy zgrzyt. O ile do iPhone’a Insta360 GO podłączymy bezproblemowo – etui ma na dole męskie wyjście Lightning – tak z Androidem nie jest już tak łatwo. Jeśli mamy telefon z systemem Google, potrzebujemy specjalnego kabelka USB C – micro USB. Niestety nie zadziała tu żadna przejściówka ani kabel z elektromarketu. Musi być to ten jeden, jedyny przewód od Insta360.

R E K L A M A

Dalej jest już jednak dużo lepiej, bo samo urządzenie robi ogromne wrażenie. Paradoksalnie to „ogromne” wrażenie to przede wszystkim zasługa… niewielkich rozmiarów kamerki. Wymiarami przypomina ona np. „pastylkę” w opasce MiBand. To wręcz niewiarygodne, że gadżet, który pozwala nagrywać filmy w Full HD mieści się w dwóch palcach i waży niecałe 20 gramów.

Insta 360 GO 2

Bardzo fajne ze strony producenta jest też to, że dodaje on mnóstwo akcesoriów do swojego produktu. Wszystkie mają za zadanie pomóc nam wygodniej korzystać z kamery. Znalazł się tu więc uchwyt z taśmą samoprzylepną, klips pozwalający przyczepić GO np. do czapki oraz, najbardziej gadżeciarska rzecz, wieszany na szyi magnes, do którego „przykleja” się kamerka. I to nawet przez ubranie.

Pierwsze wrażenia z użytkowania tego typu sprzętu to oczywiście także aplikacja, bez której w dzisiejszych czasach nie może się obejść. Przyznam, że po wpisaniu „Insta360” w Sklepie Google doznałem niemałego szoku. Moim oczom ukazało się bowiem… ok. 10 aplikacji posiadających tę frazę w nazwie. Trzeba uważać którą z nich się pobiera, bo naturalnie nie są one zamienne i przypisane wyłącznie pod konkretny produkt.

Insta 360 GO akcesoria

Więcej szczegółów i wrażeń już wkrótce w pełnej recenzji. Sprzęt do testów otrzymaliśmy od marki Solectric, dystrybutora Insta360.


Posłuchaj nas!