Innowatorze, mam dla Ciebie ciekawy konkurs z fajną nagrodą!

Innowatorze, mam dla Ciebie ciekawy konkurs z fajną nagrodą!

Opublikowano 22.08.2017 11:44 - Akcja Partnerska


Coraz częściej w Polsce mówi się o start-upach i innowacyjnych rozwiązaniach w biznesie. Ba, powstają nawet programy studiów poświęcone “innowacyjnym start-upom w biznesie”, czy rządowe plany rozwoju tego typu przedsięwzięć. Nie dziwi więc fakt, że organizowanych jest coraz więcej wydarzeń poświęconych tej tematyce, w trakcie których spotykają się różne środowiska. Wszystko po to, by wymienić się doświadczeniami i wzajemnie się inspirować. A co powiecie na konkurs, w którym jest do wygrania 15 tysięcy euro i zaproszenie do Berlina?

Mowa o InnovMatch, konkursie skierowanym do młodych innowatorów z Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii, a organizowanym przez SAP oraz Techstars – akceleratorze biznesowym, którego partnerzy w ciągu ostatnich 10 lat wsparli młodych przedsiębiorców środkami przekraczającymi wartość 3 miliardów dolarów. Tak, dobrze przeczytaliście. 3 miliardów dolarów.

Realne wyzwanie

Okej, brzmi fajnie, ale skoro konkurs to musi być i zadanie konkursowe. Uczestnicy InnovMatch będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, które stoją przed współpracującymi z konkursem firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich znajdują się między innymi sieci spożywcze i odzieżowe, firma telekomunikacyjna, czy reprezentująca sektor paliwowy. Polskę reprezentuje Eurocash, dystrybutor produktów FMCG, działający na międzynarodową skalę.

Dla każdego, coś miłego

Zadaniem przygotowanym właśnie przez tę firmę będzie stworzenie tzw. dashboardu (kokpitu), udostępniającego interaktywne i intuicyjne raporty o działalności firmy w przystępnej graficznie formie. Uczestnicy będą musieli zaproponować rozwiązanie dedykowane dla menedżerów i zarządu firmy, a także jego dodatkową, prostszą odsłonę dla pozostałych pracowników.

Co ważne, uczestnicy mogą zgłaszać się do realizacji wszystkich projektów, niezależnie od kraju pochodzenia lub – co jest niewątpliwym plusem – zaproponować własną ideę produktu, zamiast podjąć wyzwanie jednego z partnerów konkursu. A oprócz Eurocashu swoje zadania przygotowały firmy: Selgros z Rumunii, Atlantic Grupa z Chorwacji, GoodAI ze Słowacji oraz Sportina ze Słowenii. Ze wszystkimi konkursowymi wyzwaniami można zapoznać się na stronie InnovMatch.

Współczesne problemy, współczesne rozwiązania

Jak mówią organizatorzy, celem InnovMatch jest wyłonienie najbardziej pomysłowych startupów i indywidualnych talentów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, rozwiązujących realne wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę i narzędzia potrzebne do stworzenia realnych rozwiązań, które wspierają biznes klientów. Konkursowe projekty będą realizowane przy wykorzystaniu SAP Cloud Platform – nowego, elastycznego i posiadającego wyjątkową moc obliczeniową, środowiska chmurowego stworzonego przez SAP. Każdy z zespołów zaangażowanych w konkurs otrzyma bezpłatny dostęp do tej platformy oraz będzie mógł się zapoznać z jej funkcjonalnościami na specjalnych warsztatach. Dla polskich uczestników zostaną one zorganizowane w Warszawie.

Podsumowując…

Tym razem w punktach, żebyście mogli dłużej zastanawiać się, czy wziąć udział w konkursie ;-)

  • Projekt zakładający realne rozwiązanie lub własna inicjatywa
  • 15.000 euro i wyjazd do Berlina
  • Roczny, bezpłatny dostęp do SAP Cloud Platform
  • Udział w warsztatach w Warszawie

 Zapisz się na Innvomatch

Wieści z Rozładowani.pl