Innowacyjny szablon strony WWW do wygodnego czytania obszernych treści

Innowacyjny szablon strony WWW do wygodnego czytania obszernych treści

Opublikowano 4.04.2012 17:22 -


Myślałem, że jeśli chodzi o szablony stron internetowych, to kreatywność osób ich tworzących już raczej nie jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak, cóż za niespodzianka. Wszystko za sprawą szablonu, który nosi nazwę The Origin of Species, który charakteryzuj się bardzo nietypowym sposobem nawigacji.

Otóż cała treść przewijana jest w poziomie, za pomocą trzech zakładek, imitujących kolejne kartki książki. Zastosowanie szablonu jest raczej wąskie (tj. prezentowanie poradników, tutoriali, książek czy innych objetościowo obszernych treści), jednak osoba czytająca treść za jego pomocą z pewnością odczuje większy komfort niż w przypadku umieszczenia treści w sposób standardowy.

Po lewej stronie mamy do dyspozycji nawigację, w której znajdują się linki do kolejnych rozdziałów prezentowanej książki, których ilość nie powinna stanowić problemu – gdyż ich przewijanie realizowane jest za pomocą suwaka. Generalnie naprawdę świetny pomysł, choć osobiście uważam, że powinny być dostępne do podglądu, tylko dwie strony (w dodatku nieco szersze), by nie było konieczności przewijania – każdej ze stron dodatkowo w dół.

Demo Pobierz

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację