Miałem krótki romans z Alior Sync, który ostatecznie został sprzedany T-Mobile, ale się nie polubiliśmy. Właściwie pod uwagę biorę tylko dwa banki, które znane mi są przede wszystkim z opinii moich znajomych: ING i mBank. Niby sprawa wydaje się być prosta po takim zawężeniu, ale zaglądając w oferty obu tych podmiotów finansowych pojawia się kolejny problem. Ich oferta właściwie wygląda tak samo jeśli chodzi o konta internetowe. Jedyną zasadniczą różnicę jaką wychwyciłem to wielkość oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Różnica między tymi bankami wynosi 0.40% (mBank 1.30%, ING 1.70%).

Na Inteligo nie mogę złego słowa powiedzieć prócz tego, że jak dla mnie to zatrzymali się w czasie (nie licząc niepotrzebnego mi do niczego IKO). Co chciałbym mieć w nowym banku? Standardowo to co i one posiadają a czego nie ma Inteligo: Cashback, zaokrąglanie w górę płatności i przelewy ekspresowe. Nie pogardziłbym także narzędziami analizującymi budżet domowy, ale o ile udało mi się to sprawdzić, to oba banki aktualnie posiadają. Pytanie jak działa to w praktyce. No i nie ukrywam, że ogromną zaletą Inteligo były/są placówki PKO PB, które niby niepotrzebne, a czasem jednak się przydają.

W związku z tym pytanie do posiadaczy kont w obu bankach, jak oceniają jakość usług? Jakie widzicie wady i zalety waszych banków, czy możecie się podzielić własnymi doświadczeniami? Mam wrażenie, że aktualnie jedyną zasadniczą różnicą między tymi dwoma podmiotami, jest różnica w interfejsach ich usług. Nie chciałbym jednak na tej podstawie dokonywać wyboru, choć oczywiście w dobie tak małej ilości różnić – nie pozostaje to bez znaczenia ;-)


Posłuchaj nas!