Konferencja Infoshare jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym startupom oraz trendom i innowacjom w obszarze technologicznym. Dwa dni konferencji to 9 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz liczne imprezy towarzyszące. W tym roku Infoshare odbędzie się w dniach 8-9 maja w Gdańsku.

Od wielu lat redakcja DailyWeb współpracuje z organizatorami Infoshare. Kilkukrotnie na naszych łamach pojawiały się relacje z tego wydarzenia. W tym roku poszliśmy o krok dalej i DailyWeb oficjalnie został patronem medialnym imprezy.

Czas na kilka słów o samym Infoshare, choć pewnie niewiele jest osób, które o tym wydarzeniu nie słyszały. Tegoroczna konferencja będzie już trzynastą odsłoną tego wydarzenia. Przez te lata Infoshare urosło, stając się największą konferencją technologiczną i startupową w Środkowo-Wschodniej Europie. Niech w imieniu tego eventu przemówią liczby. W 2018 roku na Infoshare wystąpiło 202 prelegentów, którzy przygotowali 130 godzin wystąpień, których miało okazję wysłuchać 6048 uczestników z 55 różnych krajów. W imprezie brało udział ponad 250 startupów, a do corocznego Startup Contest nadesłano 493 aplikacje.

Infoshare odświeża identyfikację wizualną

Infoshare 2019 ma być jeszcze większy i jeszcze lepszy. Dwa dni konferencji to 9 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, takie jak Speed Dating z inwestorami; Startup Expo, które umożliwia zaprezentowanie swojego rozwiązania na dedykowanym stoisku, czy wspomniany już Startup Contest, czyli konkurs, w którym startupy walczą o nagrodę główną — 20 000 EUR. W tym roku Infoshare zaprezentuje się nam w nowej odsłonie wizualnej, zaprojektowanej wspólnie z agencją brandingową Engram.

Zakres tematów podejmowanych na Infoshare 2019 jest tak duży, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ja, choć zawodowo zajmuję się projektowaniem, a nowe technologie to dla mnie raczej deski elektryczne i drony, niż blockchain i machine learning to, choć nie ujawniono jeszcze wszystkich prelegentów, już mam kilku swoich faworytów, na których wystąpienia muszę iść.

Do moich tegorocznych faworytów należą:

  • Vitaly Friedman, współzałożyciel Smashing Magazine, który podczas Infoshare będzie prowadził również warsztat poświęcony Design Patternom;
  • Maximiliano Firtman, który mówić będzie o PWA;
  • Jevgeni Kabanov, z Bolta, wcześniej znanego jako Taxify;
  • Artur Jabłoński, autor  bestsellerowej książki „Jak pisać, żeby chcieli czytać”;
  • Piotr Konieczny z Niebezpiecznika, który na każdą konferencję przynosi coś ciekawego;
  • Paweł Tkaczyk, którego zawsze dobrze posłuchać;
  • Michał Sadowski, któremu będę musiał przypomnieć, że jak poprzednim razem graliśmy w basket, dostał ode mnie trzy bloki.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto wybrać się na Infoshare 2019, to rzuć okiem na agendę, a gwarantuję, że znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź też listę warsztatów, które odbywać się będą w ramach Infoshare 2019. Jeżeli jednak nie uda Ci się być na początku maja w Gdańsku, to śledź naszą stronę i media społecznościowe, gdyż będziemy przeprowadzać obszerną relację z tego wydarzenia.


Infoshare 2019:

  • miejsce: Gdańsk
  • czas: 8-9 maja (7 maja to dzień warsztatów)
  • bilety: Infoshare.pl