Inea za darmo przyspiesza internet do 1 Gb/s. To zasługa... Ralpha Demolki

Inea za darmo przyspiesza internet do 1 Gb/s. To zasługa… Ralpha Demolki

Opublikowano 21.12.2018 13:16 -


Ok. 100 tysięcy użytkowników Internetu sieci Inea do końca stycznia będzie mogło korzystać z jeszcze szybszego połączenia. Akcja powiązana jest z premierą filmu „Ralph Demolka w Internecie”.

Posiadacze łącza światłowodowego będą mieli do dyspozycji symetryczne 1 Gb/s. Promocja rozpoczęła się 19 grudnia i nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Abonenci otrzymali informację o tym, że ich Internet przyspieszył oraz że akcja zakończy się 31 stycznia i jest związana z premierą animacji Disneya „Ralph Demolka w Internecie” („Ralph Breaks the Internet”).

Internet w Inea przyspieszy dla ok. 100 tysięcy klientów. Według oferty firmy za abonament z prędkością 1 Gb/s trzeba zapłacić ponad 100 zł miesięcznie (to druga najszybsza opcja w Inei, dalej jest już tylko najwyższy pakiet 10 Gb/s za 400 zł na miesiąc). Można zatem podejrzewać, że wyższą prędkość odczuje większość klientów firmy. Inea ma oczywiście nadzieję, że zachęci ich to do zmiany abonamentu na wyższy.

Inea – umowa bez “lojalki”

W ramach tej samej promocji nowi klienci, którzy chcą kupić łącze światłowodowe 1 Gb/s — czyli takie jak w przypadku przyspieszenia dla obecnych abonentów — mogą zrobić to bez „lojalki” i w niższej cenie. Koszt takiego pakietu to obecnie, w promocji, 110 zł miesięcznie. Warto przy tym pamiętać, że wszystkie abonamenty w Inei to łącza symetryczne, z takim samym uploadem i downloadem.

Jedyne, co chyba nie do końca zagrało w tej promocji to połączenie z premierą „Ralpha Demolki”. O ile można jeszcze zrozumieć logikę „tu o Internecie i tu o Internecie”, tak pewnie dla starszych klientów może nie być to do końca oczywiste. Marketingowa strategia dystrybutora filmu pewnie będzie jednak mało obchodzić abonentów Inei. Jeśli ktoś za darmo zwiększyłby mi szybkość łącza aż do 1 Gb/s, to raczej nie szukałbym dziury w całym ;)

Wieści z Rozładowani.pl