Indie chcą blokować kolejne chińskie aplikacje. Przyglądają się także PUBG i Aliexpress

Opublikowano 29.07.2020 16:37 -


Rząd w Indiach podobno planuje wydać zakaz korzystania z kolejnych 47 aplikacji, a przygląda się następnym 275. Mają to być klony wcześniej zablokowanych usług, a także popularna gra PUBG. 

Znowu robi się niewesoło na linii Indie - Chiny. W ubiegłym miesiącu wydano oficjalny komunikat o zablokowaniu 59 chińskich aplikacji. Wśród nich znalazł się bardzo popularny TikTok, a także Weibo, Mi Community, Mi Video Call, ES File Explorer oraz WeChat. Teraz pojawiają się doniesienia o kolejnych zablokowanych 47 aplikacjach, a także przyglądaniu się następnym 275, wśród których ma znajdować się popularna mobilna gra PUBG, czy też aplikacja do obsługi chińskiej platformy zakupowej AliExpress.

Niezły interes – zapłać BLIKiem na Aliexpress, a dosteniesz 3$ rabatu!

Indie blokują kolejne 47 aplikacji mobilnych

Portal News18 donosi, że w ubiegły piątek doszło do blokady kolejnych 47 chińskich aplikacji mobilnych w Indiach. Tym razem skupiono się na alternatywnych wersjach lub lite, które umożliwiały dostęp do wcześniej zablokowanych 59 aplikacji. Mowa tutaj, chociażby o TikTok Lite, Helo Lite, ShareIt Lite, Bigo Lite, VFY Lite oraz Cam Scanner Advance. Jednak na moment tworzenia niniejszego artykułu, nie ma żadnego oficjalnego komunikatu wydanego przez rząd w Indiach. 

Indie przyglądają się PUBG i AliExpress

Rozszerzenie powyższych doniesień serwuje nam ETTelecom.com. Portal informuje, że rząd w Indiach chce przyjrzeć się kolejnym 275 chińskim aplikacjom mobilnym. Mają one zostać skontrolowane w zakresie ewentualnego naruszania bezpieczeństwa narodowego oraz prywatności użytkowników z nich korzystających. Wśród aplikacji wymienia się popularną mobilną grę PUBG (PlayerUnknown's Battlegrounds), Zili, AliExpress, Resso, ULike. Na chwilę obecną nie doszło do ich blokady, jednak w wypowiedziach dla ETTelecom.com wskazuje się, że część aplikacji ze względów bezpieczeństwa została oznaczona czerwoną flagą, a kolejne z uwagi na obawy nieprzestrzegania zasad prywatności i udostępniania danych osobowych. 

200 milionów dolarów. Tyle TikTok chce zapłacić twórcom za ich filmy

Instagram wypuścił Reels w Indiach, czyli konkurenta TikToka

Zablokowany już w Indiach TikTok doczekał się konkurencji w postaci Instagram Reels. Możliwe, że kolejne blokady spowodują implementowanie sztandarowych funkcji zbanowanych aplikacji w innych, które są dostępne i nie mają nic wspólnego z Chinami. Takie komunikaty o blokadach aplikacji zmuszają również do zastanowienia, czy to tylko efekt sporu granicznego między Indiami i Chinami, a może faktycznie wymienione appki mają problemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, prywatności i ochrony danych.

Źródło: TechCrunch / News18 / ETTelecom.com

Wieści z Rozładowani.pl