W krótkiej informacji dowiedzieliśmy się, że za produkcję odpowiadać będzie studio Machine Games. Niestety nie dane było nam poznać datę premiery, pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość. Czy nowa pozycja Bethesdy oznacza, że Indiana Jones będzie pierwszą grą na wyłączność na konsole Xbox?

Bethesda ogłasza grę Indiana Jones

Firma jednocześnie poinformowała, że gra powstaje we współpracy z LucasFilm.

Microsoft kupuje Bethesda

Microsoft przejął studio Bethesda, które odpowiada za takie hity, jak Doom, Quake, Fallout i The Elder Scrolls. Wartość transakcji wynosi 7,5 miliarda dolarów.

Takie przejęcie każe zastanowić się nad tym, co z wymienionymi przeze mnie wyżej tytułami stanie się w kontekście konsoli PS5. Oczywiście dotychczas wydane pozycje pozostaną bez zmian, jednak studio jest w trakcie prac nad kolejnymi częściami głośnych hitów. Microsoft będąc bezpośrednią konkurencją Sony może się zastanowić nad tym, czy chce wydawać gry właśnie na PS5.

Transakcja została ogłoszona dzisiaj. Microsoft przejął ZeniMax, która to firma jest właścicielem wielu studiów, w tym między innymi id Software, Arkane Studios i Bethesda Softworks.


Posłuchaj nas!