Inbox i Google+ zostaną zamknięte 2 kwietnia, zostało Ci dwa tygodnie

Inbox i Google+ zostaną zamknięte 2 kwietnia, zostało Ci dwa tygodnie

Opublikowano 20.03.2019 19:18 -


O zamykanych przez Google usługach pisaliśmy już niejednokrotnie. Wchodzimy teraz w ten etap, kiedy zapowiedzi stają się rzeczywistością. Pod topór w najbliższych tygodniach trafia Inbox, ale także Google+. Tego samego dnia.

Drugi kwietnia to dzień sądu ostatecznego. Sieć społecznościowa od Google co prawda świata nie podbiła, ale dla niektórych sentyment na pewno jest. Termin zamknięcia był kilkukrotnie przesuwany, głównie wstecz. Kolejne wycieki danych doprowadziły do przyspieszonej likwidacji serwisu. Oprócz Google+ firma zamknie także aplikację do obsługi poczty – Inbox. Dla wielu użytkowników to właśnie ta apka winna być rozwijana kosztem Gmaila. Inbox był ideałem, a funkcje z niej nieudolnie próbowano przenieść do Gmaila. Mimo zapewnień Google, ta druga aplikacja nigdy nie dorówna Inboxowi.

Informacje o zamknięciu aplikacji pojawiały się już pod koniec ubiegłego roku. Nie wskazano jednak wtedy ostatecznej daty zamknięcia. Padło na 2 kwietnia, być może Google nie chciało tego robić dzień wcześniej ze względu na obawy, że nie zostanie to wzięte na poważnie. Za jednym razem znikną zatem dwie dość spore usługi od Google. Firma chce mieć ewidentnie te tematy za sobą.

Oto lista sprzętów i technologii, które zostały zamknięte w 2018

Użytkownicy Inboxa zaczęli dostawać powiadomienie, że aplikacja zniknie za 15 dni (powiadomienia są od 18 marca). Na ekranie wyświetla się także link, który przekieruje nas do aplikacji Gmail. Firma zapewnia, że bez problemu nowe funkcje Gmaila zaspokoją oczekiwania użytkowników Inbox. Są to oczywiście inteligentne odpowiedzi czy nowy wygląd. To jest oczywiście kropla w morzu potrzeb, bo w Inboxie pozostanie wiele funkcji, których próżno szukać w Gmailu. Czy i kiedy one się pojawią? Tego nie wiadomo. Na pewno Google wprowadza grupowanie wiadomości, a co dalej – czas pokaże.

Wieści z Rozładowani.pl